Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Kurs funta najsilniejszą walutą grupy G8

Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle spokojnie. Przez wzgląd na niemal pusty kalendarz makroekonomiczny, nieco większą zmienność dostrzec można było bowiem jedynie na notowaniach par walutowych z jenem japońskim (JPY) i funtem szterlingiem (GBP). Do godz. 17:30 pierwszy z nich osłabiał się wobec dolara amerykańskiego o 0,25%, a drugi umacniał o 0,58%.

Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 17:30 | Źródło: finviz.com

AUDUSD pokonuje techniczne wsparcie

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że wskutek dzisiejszych spadków rynek osunął się poniżej technicznego wsparcia wyznaczonego na podstawie dołka z 14 listopada br. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie, kurs AUDUSD mógłby osunąć się nawet do 0.6713.

Kurs pary walutowej AUDUSD
AUDUSD H4

GBPUSD w okolicy lokalnego oporu

Wskutek dzisiejszej aprecjacji kursu funta względem dolara amerykańskiego, notowania pary walutowej GBPUSD dotarły w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) i mierzenia 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, rynek mógłby nawet wrócić do spadków.

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD H4

USDCHF testuje górne ograniczenie kanału

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCHF zauważymy, że wskutek trwających od ubiegłego tygodnia wzrostów, rynek dotarł w okolice górnego ograniczenia kanału wzrostowego, gdzie dziś po raz kolejny pojawiła się większa reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 0.9930.

Kurs pary walutowej USDCHF
USDCHF H4

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJezierski skazany za prowadzenie piramidy finansowej wartej 345 mln USD
Następny artykułFundusze, lokaty, nieruchomości
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here