Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Jak można się było spodziewać, poniedziałkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niewielkiej ilości istotnych publikacji makroekonomicznych, które dziś poznaliśmy. Nie oznacza to jednak, że nie działo się nic. Wręcz przeciwnie. Tydzień rozpoczęliśmy z przytupem. Już o poranku informowaliśmy bowiem, że według nieoficjalnych doniesień brytyjska premier osiągnęła sukces w negocjacjach z przedstawicielami Unii Europejskiej. Wielka Brytania ma pozostać w unii celnej a Irlandia Północna nie będzie traktowana w żaden specjalny sposób. To prawdopodobnie rozwiązuje problem twardej irlandzkiej granicy i toruje drogę do porozumienia w sprawie Brexitu. Jednocześnie May jest na dobrej drodze do zawarcia porozumienia politycznego w sprawie przyszłego partnerstwa gospodarczego. Taki ruch pozwoliłby zachować wolny handel z UE.

Doniesienia te zostały przez rynki odebrane tak pozytywnie, że nawet rozczarowujące wyniki październikowego PMI z sektora usług w UK nie były w stanie osłabić funta szterlinga. Może mieć to związek z faktem, iż raporcie wskazano, że jednym z głównych czynników spowolnienia gospodarczego jest kwestia przeciągającego się porozumienia w sprawie Brexitu a przecież o poranku pojawiły się doniesienia, że owe porozumienie jest coraz bliżej.

Jedną z ostatnich, istotnych publikacji poniedziałkowej sesji był raport ISM dot. wskaźnika PMI usługowego w Stanach Zjednoczonych. W odróżnieniu do danych z Wielkiej Brytanii, tu finalne wyniki okazały się nieco lepsze niż oczekiwano.

GBP największym wygranym poniedziałkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 17:10 zauważymy, że dzięki pozytywnym doniesieniom z UK, spośród wszystkich walut grupy G8 to właśnie, funt szterling zyskiwał dziś najwięcej.

Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 17:20 | Źródło: finviz.com

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, iż w skutek opisanych powyżej doniesień rynek otworzył się niemal 60 pipsową luką spadkową, którą w trakcie sesji udało się domknąć. Mimo to, w chwili pisania tego artykułu kurs ponownie oscyluje w okolicy sesyjnych maksimów. Jeżeli opór ten zostałby pokonany, spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji.

Poniedziałkowy przegląd rynków - notowania pary walutowej GBPUSD
GBPUSD H1

Analizując jednak obecną sytuację z punktu widzenia interwału dziennego, warto dostrzec, że potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć w okolice pokonanej już jakiś czas temu linii trendu wzrostowego. Re-test i odrzucenie tego poziomu mógłby bowiem przyczynić się do powstania kolejnego impulsu spadkowego.

Poniedziałkowy przegląd rynków - notowania pary walutowej GBPUSD Daily
GBPUSD Daily

O tym się dziś mówiło:


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUSDCHF – dywergencja na wykresie dziennym – 05/11/18
Następny artykułSilne odreagowanie na GBPUSD. Czy to już powrót do wzrostów?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here