Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwała nocna publikacja raportu dot. dynamiki wzrostu gospodarczego z Japonii. Wynika z niego, że mimo i tak już optymistycznych prognoz wskazujących na wzrost Produkt Krajowy Brutto Kraju Kwitnącej Wiśni o 0,2% wobec 0,1% raportowanego poprzednio, ten wzrósł ostatecznie w trzecim kwartale 2019 r. aż o 0,4%. Fakt ten sprawił, że w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego odnotowano wzrost na poziomie 1,8% (wobec prognoz wskazujących na wzrost o 1,7%).

Kurs funta największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:30 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego niewielką aprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec dolara australijskiego. Największe wzrosty dostrzec można dziś było natomiast na notowaniach kursu franka szwajcarskiego, euro i funta szterlinga.

Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 16:30 | Źródło: finviz.com

GBPUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek trwającej przez niemal cały miniony tydzień aprecjacji kursu funta rynek dotarł w okolice poziomu 1.3170, gdzie dopiero w piątek pojawiła się niewielka reakcja podażowa. Mimo to, z początkiem nowego tygodnia znów obserwujemy wzrosty. Jeżeli tylko obecnie testowany opór zostanie pokonany, wówczas kurs pary walutowej GBPUSD mógłby wzrosnąć nawet w okolice tegorocznych szczytów tj. 1.3315.

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFunt szterling (GBP) dopiero rozpoczyna falę wzrostową?
Następny artykułOPEC+ za dalszymi cięciami wydobycia ropy naftowej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here