Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych niezwykle spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego próżno było szukać dziś istotnych publikacji. Osoby interesujące się naszą, rodzimą gospodarką mógł zainteresować bowiem jedynie raport dot. inflacji konsumenckiej (CPI), z którego wynika, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w marcu 2019 r., w stosunku do poprzedniego miesiąca, wzrosły o 0,3% (w tym towarów – o 0,4%, i usług – o 0,2%).

Te artykuły również Cię zainteresują
W porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku, ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 1,7% (w tym usług – o 2,7% i towarów – o 1,3%). Oznacza to, że w marcu 2019 r. wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych znajdował się w granicach odchyleń od celu inflacyjnego określonego przez Radę Polityki Pieniężnej (2,5% +/- 1 p. proc.).

Kurs funta największym wygranym poniedziałkowej sesji

Biorąc pod uwagę dane z godz. 16:30 zauważymy, że w wyniku braku jakichkolwiek istotnych publikacji, zmienność na notowaniach głównych walut była w trakcie poniedziałkowej sesji bardzo niewielka, żeby nie powiedzieć znikoma. Na tle tak spokojnego dnia wyróżnia się jedynie kurs funta, który wobec dolara amerykańskiego umocnił się o 0,28%, co czyni go największym wygranym sesji.

Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 16:30 | Źródło: finviz.com

Kurs funta pod presją podaży

Spoglądając na notowania kabla zauważymy jednak, że mimo trwających od ubiegłego tygodnia, spokojnych wzrostów kursu funta, rynek w dalszym ciągu utrzymuje się poniżej pokonanej już jakiś czas temu linii tendencji wzrostowej. Jeżeli tylko opór ten zostanie trwale odrzucony, kurs funta mógłby zaliczyć dalszą deprecjację osuwając się kolejno w okolice 1.2965, 1.28 bądź nawet 1.2480.

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

Platyna testuje kluczowe wsparcie

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Platyny, której kurs osunął się dziś w rejon ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia). Póki co, nie pojawiła się tu jednak jeszcze żadna reakcja popytowa mogąca sygnalizować potencjalne odrzucenie tej strefy. Jeżeli zatem poziom ten zostanie pokonany, cena platyny mogłaby osunąć sie w rejon linii tendencji wzrostowej.

Cena platyny
Platyna Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 3 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPozycje walutowe dużych graczy – euro, dolar, funt i jen
Następny artykułGlobalne spowolnienie: USA, strefa euro, UK i Chiny – komentują duże banki
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here