Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwała publikacja danych dot. dynamiki wzrostu gospodarczego Wielkiej Brytanii. Z raportu Office for National Statistics (ONS) wynika, że zgodnie z prognozami, Produkt Krajowy Brutto (PKB) Zjednoczonego Królestwa spadł w II kwartale 2019 roku o 0,2%. W porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku, PKB Zjednoczonego Królestwa wzrósł jednak o 1,3% (wobec prognoz zakładających wzrost jedynie o 1,2%).

Okazuje się jednak, że mimo stosunkowo pustego kalendarza makroekonomicznego, zmienność na niektórych walutach grupy G8 była dość spora. Najsilniejszą z nich okazał się dziś funt szterling, który wobec dolara amerykańskiego zyskiwał 0,11%. Po drugiej stronie tego zestawienia, na szczególną uwagę zasługuje natomiast frank szwajcarski, który w stosunku do USD osłabił się aż o 0,70%.

Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 17:50 | Źródło: finviz.com

GBPUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek ubiegłotygodniowych spadków rynek pokonał techniczne wsparcie będące linią szyi pro-spadkowej formacji głowy z ramionami (RGR). Tym samym powstanie tejże formacji zostało potwierdzone, co w naturalny sposób otworzyło drogę do dalszej deprecjacji. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs GBPUSD mógłby osunąć się w rejon 1.2250, bądź nawet 1.1990.

Kurs pary walutowej GBPUSD H4
GBPUSD H4

GOLD

Pro-spadkową formację głowy z ramionami dostrzec można także na notowaniach złota, którego cena pokonała dziś horyzontalne wsparcie stanowiące linię szyi.

Cena złota
GOLD H4

Spoglądając na interwał tygodniowy zauważymy, że jeżeli tylko tendencja spadkowa będzie kontynuowana, cena złota mogłaby dotrzeć nawet w rejon 1400 USD.

Cena złota
GOLD Weekly

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena złota i srebra mocno w dół. Co z ceną ropy naftowej?
Następny artykułKurs franka w dół, czas na powrót poniżej 4,00 zł? CHFPLN odbija od oporu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here