Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Jak informowałem już w weekendowym przeglądzie rynków, zbyt małej ilości osób popierających wprowadzenie zmian w zakresie dostępu do służby zdrowia mających zawęzić możliwość korzystania z bardzo taniego podstawowego ubezpieczenia w ramach Obamacare ostatecznie projekt został wycofany. Rynki odebrały to jako porażkę amerykańskiego Prezydenta w efekcie czego instrumenty skorelowane z USD otworzyłī się dziś luką.

EURUSD

Jak informowaliśmy wcześniej, w niedzielę poznaliśmy wyniki wyborów regionalnych w jednym z okręgów administracyjnych Niemiec. Chadecja reprezentowana przez Merkel zdobyła ponad 40% głosów, na drugim miejscu plasowało się SPD z 30%. Rezultat jest dobrym znakiem przed zaplanowanymi na 24 września wyborami powszechnymi, który wpłynął na wyraźne umocnienie euro.

Porażka Trumpa i sukces Merkel sprawiły, że na eurodolarze luka wyniosła blisko 50 pipsów. W ten oso sposób pokonany został niezwykle istotny opór 1.0817, który z punktu widzenia wykresu dziennego stanowi linię szyi formacji głowy z ramionami (oRGR). Szczegółową analizę z projekcją i zasięgiem dla potencjalnych wzrostów znajdziesz tutaj.

By wykorzystać analizę i zainwestować na EURUSD już teraz sprawdź ofertę STO

EURUSD H1

USDJPY

Przez niemal cały dzień obserwowaliśmy spadki, które biorąc pod uwagę ubiegłotygodniowe pokonanie niezwykle istotnego wsparcia 111.70 nikogo raczej nie powinny dziwić. Warto jednak zwrócić uwagę, że poziom ten w dalszym ciągu nie został przetestowany od dołu (jako wsparcie). Jeżeli zatem w najbliższym czasie pojawiłaby się korekta wzrostowa, miejsce to mogłoby być ciekawym poziomem do szukania sygnału na kontynuację spadków.

Odbierz Big Bank Report
zawierający informacje o pozycjach największych instytucji

USDJPY H4

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTrading egzotyczny – EURSGD, EURTRY, USDDKK, USDHUF
Następny artykułKomentarz giełdowy – rozchwiany poniedziałek na rynkach
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here