Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


W trakcie poniedziałkowej sesji poznaliśmy jedynie jedną istotną publikację makroekonomiczną. Mowa tu oczywiście o PMI dla brytyjskiego sektora budowlanego, które wyniosło w sierpniu 51,1 punktu wobec 51,9 poprzednio. Prognozy wskaźnika ustabilizowały się na poziomie 52 punktów. Sierpniowe dane wyraźnie pokazują, że spowolnienie w sektorze postępuje.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niższa aktywność w przypadku konstrukcji o przeznaczeniu gospodarczym przekłada się na ogólnie słabe wyniki sektora w sierpniu. Respondenci wskazali na redukcję inwestycji w sektorze i niepewność jaka wiąże się z przyszłą kondycją krajowej gospodarki – czytamy w raporcie Markit.

Jak w swoim komentarzu zauważył Adam Rak, wartość sierpniowego raportu wciąć jest wyższa od granicznych 50 punktów co jest dobrym sygnałem. Sytuacja ta utrzymuje się już dwunasty miesiąc z rzędu co wskazuje na bezpieczną konsolidację w brytyjskim sektorze budowlanym. Mimo to ostatnia, spadkowa tendencja w odczytach może niepokoić.

W sierpniu wzrost aktywności odnotowano jedynie w przypadku budownictwa mieszkaniowego. Ankietowani wyraźnie wskazują na obawy przed przyszłą kondycją brytyjskiej gospodarki i to właśnie one są głównym powodem spadku zainteresowania nowymi inwestycjami budowlanymi sektora przedsiębiorstw.

Oprócz tego rynki reagowały na wczorajsze doniesienia dotyczące kolejnym testem nuklearnym Korei Północnej. W niedzielę świat obiegła informacja o tajemniczych wstrząsach sejsmicznych wykrytych przez Seul. Wstrząsy o sile ponad 6 stopni w skali Richtera podniosły alarm na Półwyspie.

Jak w porannym przeglądzie rynkowym pisał Adam Rak, podziemny wybuch okazał się być efektem działania bomby wodorowej – o teście tego typu broni poinformowała północnokoreańska telewizja w niedzielny wieczór. Eksperci szacują, że moc ładunku użytego w teście wynosiła około 50 kiloton. Dla porównania, bomba zrzucona na Hiroszimę w 1945 roku miała moc zaledwie 15 kiloton.

Informacja ta sprawiła, że na większości instrumentów finansowych rynki rozpoczęły notowania lukami.

EURUSD

Spoglądając na wykres H1 zauważymy, że po dynamicznych wzrostach z ubiegłego tygodnia, od czwartku rynek porusza się spokojnie na północ. Wzrosty te nie mają jednak wystarczająco siły by pokonać lokalny opór zbiegający się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego w efekcie czego powstaje formacja trójkąta zwyżkującego.

EURUSD H4

USDCAD

Na skutek trwających od ubiegłego czwartku dynamicznych spadków rynek pokonał lokalne wsparcie i znalazł się najniżej od czerwca 2015 roku. Obecnie obserwujemy re-test tego poziomu i jeżeli tylko zostanie on odrzucony, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków. Scenariusz ten popierają również analitycy Morgan Stanley, którzy patrzą na USD/CAD z coraz bardziej niedźwiedzim nastawieniem.

By wykorzystać analizę, już teraz sprawdź ofertę Brokera STO, który oferuje swoim klientom darmowy VPS

USDCAD H4

USDCHF

Na skutek dzisiejszych spadków rynek pokonał lokalne wsparcie w okolicy poziomu 0.9580. Mimo, że po trwającym kilka godzin re-teście tego poziomu, w jego okolicy pojawiła się reakcja podażowa to spadki nie trwały zbyt długo w efekcie czego kurs po raz kolejny dotarł w jego okolice. Trwałe odrzucenie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

USDCHF H1

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPopołudniowy przegląd rynkowy – Wielka Brytania gotowa na pogłębienie rozmów z UE
Następny artykułRAFAKO [RFK] – kluczowa konfluencja wsparcia – analiza na zamówienie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here