Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Jak to zwykle bywa, poniedziałkowa sesja przebiegała stosunkowo spokojnie. W ciagu dnia poznaliśmy dane dot. sytuacji na europejskim rynku pracy oraz indeks popisanych umów kupna domów ze Stanów Zjednoczonych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak w swoim artykule wspominał Adam Rak, sytuacja na europejskim rynku pracy nie miała się tak dobrze od ponad ośmiu lat. Pozytywnie zaskakują również szacunki lipcowej inflacji konsumenckiej.

Lipcowe szacunki wskaźnika CPI w strefie euro wskazują na wzrost poziomu inflacji do 1,3% – informuje Eurostat. Największy wpływ na wzrost cen w Europie ma mieć energia. Szacuje się, że w badanym okresie ceny energii wzrosły aż o 2,2% pozostawiając w tyle inne komponenty koszyka dóbr takie jak usługi (1,5%), żywność, wyroby tytoniowe oraz alkohol (1,4%) czy inne dobra (0,5%).

W lipcu, dostosowana stopa bezrobocia w strefie euro wyniosła 9,1%, bijąc tym samym konsensus rynkowy na poziomie 9,2%. To najniższy odczyt wskaźnika od lutego 2009 roku. Stopa bezrobocia w całej wspólnocie wyniosła w badanym okresie zaledwie 7,7% – czytamy w raporcie Eurostatu.

O godz. 14:00 poznaliśmy również dane z naszej rodzimej gospodarki. Główny Urząd Statystyczny poinformował, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych według eksperymentalnego szybkiego szacunku w lipcu 2017 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca obniżyły się o 0,2% (wskaźnik cen 99,8), a w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 1,7% (wskaźnik cen 101,7).

EURUSD

Spoglądając na notowania eurodolara warto zauważyć, że mimo nocnych i porannych spadków, na obecną chwilę kurs znajduje się w okolicy ubiegłotygodniowych maksimów. Jeżeli opór 1.1760 zostanie pokonany, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów.

EURUSD H1

NZDUSD

Na skutek czwartkowych spadków kurs dotarł w okolice poziomu 0.7460, gdzie w ubiegły piątek pojawiła się reakcja popytowa. Późniejsze wzrosty nie trwały jednak zbyt długo i obecnie po raz kolejny znajdujemy się w okolicy tego wsparcia. Jeżeli poziom ten zostanie odrzucony, spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów.

Zapraszamy na webinar: Fibonacci na Wykresach – Magia Czy Mit?

NZDUSD H1

USDJPY

Na tej parze walutowej rynek rozpoczął tydzień niewielką luką spadkową w efekcie czego kurs znalazł się poniżej istotnego poziomu 110.65, który następnie przetestowaliśmy jako opór. Tamteż pojawiła się reakcja podażowa i jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucone, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków nawet w okolice poziomu 109.09

USDJPY H4

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCADJPY – nowe maksima, czy spadek po przełamaniu 88.30?
Następny artykułKomentarz giełdowy – WIG20 kończy dobry miesiąc
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here