Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja bez wątpienia była jedną z najspokojniejszych na przestrzeni całego nadchodzącego tygodnia. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego próżno szukać istotnych raportów. Fakt ten sprawił, że i zmienność na głównych parach walutowych była dość znikoma. Do godziny 16:35 nie przekraczała ona 0,25% a dolar amerykański osłabiał się w stosunku do większości walut grupy G8. Jego niewielką aprecjację obserwowaliśmy jedynie w stosunku do jena japońskiego i dolara australijskiego.

Dane z godz. 16:35 | Źródło: finviz.com

EURUSD

Spoglądając na notowania eurodolara zauważymy, że pomimo pro-spadkowej luki otwarcia, przez zdecydowaną większość poniedziałkowej sesji kurs poruszał się na północ. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy poziomu 1.1520.

Nie masz czasu na handel? Skorzystaj z INVESTO – portfolio z potencjałem miesięcznego przychodu na poziomie 3.69% i rocznego zwrotu 44.28%

EURUSD H4

NZDUSD

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej NZDUSD, gdzie również w dniu dzisiejszym pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli zapoczątkuje ona jakieś większe odbicie, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) zbiegającego się ponadto z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego.

NZDUSD Daily

Straty – jak je przezwyciężyć i przekuć w sukces

Równocześnie chciałbym zaprosić Cię na bezpłatny webinar, który odbędzie się już w najbliższy czwartek tj. 16 sierpnia 2018 roku o godzinie 20:00. W trakcie tego spotkania postaramy się w prosty i przejrzysty sposób przedstawić najczęściej popełniane błędy oraz wskażemy (wydawać by się mogło) banalnie proste rozwiązania, dzięki którym zminimalizujesz ponoszone straty i zmaksymalizujesz zyski.

Zapisz się!

O tym się dziś mówiło


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDarmowy przewodnik inwestora po rynku złota – kontrakty, ETFy, czy CFD?
Następny artykułLuno na fali: z aplikacji korzystają już 2 miliony użytkowników!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here