Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Jak to zwykle bywa, poniedziałek okazał jednym z najspokojniejszych bądź być może nawet najspokojniejszym dniem w ciągu całego tygodnia handlowego. Było to oczywiście spowodowane stosunkowo niewielką żeby nie powiedzieć znikomą ilością zaplanowanych publikacji makroekonomicznych. W ciągu całego dnia poznaliśmy bowiem jedynie kilka mało znaczących raportów, z których żaden nie spowodował większej zmienności na rynku. Fakt ten sprawił, że notowania głównych par walutowych poruszały się dość niemrawo.

Źródło: finviz.com

AUDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że od ubiegłej środy kurs porusza się na północ. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), zbiegającego się obecnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego. Dopiero trwałe pokonanie bądź odrzucenie tej strefy mogłoby określić przyszły kierunek ruchu na tym instrumencie.

AUDUSD Daily

EURUSD

Bardzo podobnie wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej EURUSD, gdzie także kurs od środy porusza się na północ. Biorąc pod uwagę, że rynek w dalszym ciągu nie przetestował jeszcze od dołu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji.

EURUSD Daily

GBPUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że na skutek trwających od połowy kwietnia br. spadków kurs osunął się w okolice dość istotnej strefy wsparcia, gdzie już w ubiegłym tygodniu pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Biorąc pod uwagę, że w trakcie ostatnich spadków nie pojawiła się żadna większa korekta, odrzucenie obecnie testowanej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów.

GBPUSD Weekly

Piramidowanie pozycji w tradingu

Równocześnie chciałbym zaprosić Cię na bezpłatny webinar, który odbędzie się już 30 sierpnia 2018 roku (czwartek) o godzinie 20:00. W trakcie tego spotkania przedstawionych zostanie kilka modeli piramidowania oraz odpowiedni model zarządzania ryzykiem by przy pierwszej pozycji nie stracić całego depozytu. Poznasz także różnicę pomiędzy piramidowaniem, uśrednianiem i skalowaniem, które tak często są ze sobą mylone i błędnie interpretowane.

Zapisz się!

O tym się dziś mówiło


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKryptotrading – analiza BTC, EOS i LTC – 20 sierpnia
Następny artykułKomentarz giełdowy – Dobre nastroje mimo niesprzyjających okoliczności
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here