Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Mimo, że II tura wyborów prezydenckich we Francji odbyła się wczoraj, to w dniu dzisiejszym poznaliśmy już jej oficjalne wyniki. Nowym a zarazem najmłodszym od czasów Napoleona przywódcą Francji został 39-letni Emmanuel Macron, który zdobył 66,1 proc. Jego rywalka, Marine Le Pen zdobyła zaledwie 33,9 proc. głosów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mimo, że frekwencja we wczorajszych wyborach wyniosła 74,62% to do wyborów nie poszło ponad 12 mln uprawnionych do tego francuzów. Warto również zwrócić uwagę, że spośród wszystkich wrzuconych do urn kart aż 3 mln były niewypełnione a 1 mln 60 tys. głosów było nieważne. Według belgijskiego dziennika “Le Soir”, tak dużej absencji wyborczej i tak wielu nieważnych i pustych głosów nie było we Francji od 1969 roku.

Jak informowaliśmy już wcześniej, po poznaniu oficjalnych wyników wyborów prezydenckich we Francji, które pokazały wyraźną przewagę Emmanuela Macrona, Le Pen stwierdziła, że reprezentowany przez nią Front Narodowy musi przejść dogłębne reformy pozwalające zaprezentować nową siłę polityczną. Ugrupowanie uzyskać ma nową nazwę i jeżeli wierzyć pogłoskom, to znana ze swoich skrajnie prawicowych poglądów partia ma złagodzić dotychczasowy ton i wartości za jakimi się opowiadała, aby umożliwić sobie zwycięstwo w przyszłości.

Pod względem publikacji makrekonomicznych podobnie jak większość poniedziałków, tak i dziś dzień wyglądał raczej spokojnie. Warto jednak zauważyć, że mimo stosunkowo niewielkiej zmienności, dolar amerykański umacniał się dziś (dane z godz. 18:00) w stosunku do wszystkich głównych walut.

Zródło: http://finviz.com

EURUSD

Mimo, że nowy prezydent Francji jest wielkim zwolennikiem Unii Europejskiej i bardzo ceni sobie jej wartości to w dniu dzisiejszym obserwowaliśmy deprecjację europejskiej waluty. Jest to reakcja, zgoła odmienna od tej, której po wybraniu Macrona na przywódcę Francji spodziewała się zdecydowana większość analityków.

Jeżeli tendencja spadkowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 1.0865.

Zapisz się na webinar “Podstawowe narzędzia analizy i tradingu price action”

EURUSD Daily

AUDUSD

Mino, że rynek nie przetestował jeszcze od dołu pokonanego w ubiegłym tygodniu poziomu 0.7450, to dziś ponownie obserwowaliśmy spadki. Na wykresie H1 zauważyć możemy zatem, że kurs AUDUSD od ubiegłej środy porusza się w konsolidacji i w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania jej dolnego ograniczenia.

AUDUSD H1

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWIG 20 – drobny przystanek czy  większa korekta?
Następny artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” 08.05.2017 GBP/NZD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here