Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Jak to zwykle w poniedziałki bywa, dzisiejsza sesja przebiegała stosunkowo spokojnie. W godzinach popołudniowych pojawiły się dane makroekonomiczne dla gospodarki amerykańskiej dotyczące prognozowanych wartości wskaźnika PMI za lipiec oraz sprzedaży nieruchomości mieszkalnych za czerwiec.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak informowaliśmy już wcześniej, zgodnie z odczytem flash lipcowego PMI usługowego i przemysłowego dla gospodarki Stanów Zjednoczonych indeksy notowały aprecjację w stosunku do prognoz:

  • PMI przemysłowe: 53,20, prognoza 52,00, poprzednio 52,00
  • PMI usługowe: 54,20, prognoza 54,00, poprzednio 54,20

Łącznie przełożyło się to najsilniejszą ekspansję lokalnego sektora prywatnego w ostatnich sześciu miesiącach. Chris Williamson z IHS Markit twierdzi, że lipcowe wyniki pokazują dalsze utrzymanie wysokiej tendencji popytowej na początku trzeciego kwartału: „Ogólne wskaźniki pokrywają się z historycznym trendem PKB w okolicach 2%, dając jednocześnie nadzieję na dalsze przyspieszenie w kolejnych miesiącach”

Po osunięciach sprzedaży istniejących nieruchomości trzy miesiące z rzędu, analitycy spodziewali się kontynuacji tego trendu I osunięcia z majowych pułapów 5,62 mln do 5,58 mln. Ostatecznie wartości notowały silniejszą deprecjację do poziomu 5,52 mln (dynamika -1,8% m/m).

Dane te nie miały jednak większego wpływu na notowania USD. Biorąc pod uwagę zmienność podczas całej poniedziałkowej sesji (do godz 18:00) zauważymy dolar amerykański umacniał się dziś jedynie w stosunku do euro i dolara nowozelandzkiego.

Źródło: http://finviz.com

EURUSD

Ponieważ na skutek ubiegłotygodniowych wzrostów rynek pokonał poziom 1.1490 będący górnym ograniczeniem trwającej od 2,5 roku konsolidacji, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się jego re-testu i ponownego przetestowania tym razem od drugiej strony (jako wsparcia).

EURUSD Weekly

Spoglądając na wykres H1 zauważymy, że rynek od kilku godzin oscyluje w okolicy lokalnego wsparcia, którego pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

EURUSD H1

AUDUSD

Para walutowa AUDUSD od ubiegłego wtorku porusza się w konsolidacji. Na skutek trwających od piątku wzrostów ponownie znaleźliśmy się w okolicy jej górnego ograniczenia, gdzie dziś pojawiła się reakcja podażowa. Zgodnie z moją poranną projekcją odrzucenie tego oporu sprawiło, że przez większość dnia obserwowaliśmy spadki. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania dolnego ograniczenia konsolidacji.

AUDUSD H1

USDCAD

Na skutek trwających niemal nieprzerwanie od połowy maja spadków rynek wybił dołem z kanału wzrostowego i dotarł aż w okolice ubiegłorocznych minimów.

Zapraszamy na webinar: Fibonacci na Wykresach – Magia Czy Mit?

USDCAD Weekly

Spoglądając na wykres H1 zauważymy, że w okolicy tego poziomu pojawiła się dziś silna reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do wzrostów nawet w nieco szerszym horyzoncie czasowym. Osobiście mam już otwartą pozycję długa z potencjalnym targetem w okolicy poziomu 1.3000.

USDCAD H1

USDJPY

Jak informowałem już popołudniu, zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją rynek dotarł w okolice poziomu 110.65, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu obserwujemy wzrosty.

USDJPY H4

Spoglądając na wykres 30-minutowy zauważymy, że rynek pokonał już jeden lokalny opór i w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przetestowania poziomu 111.45, którego pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w okolice poziomu 112.37.

USDJPY M30

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUSDCHF – próba odbicia od kluczowego wsparcia 0.9440
Następny artykułGBPJPY – odbicie od górnego ograniczenia 8-miesięcznej konsolidacji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here