Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Dzisiejsza sesja jak większość poniedziałków przebiegała stosunkowo spokojnie. Najważniejsze wydarzenie dzisiejszego dnia zaplanowane jest dopiero na godzinę 22:10 i mowa tu o przemówieniu prezes Fed, Janet Yellen.

Na większości głównych par walutowych obserwowaliśmy dziś korektę spadkową dolara amerykańskiego. W stosunku do USD najbardziej umacniał się dziś dolar kanadyjski a jedyną walutą, która nieznacznie traciła był dolar australijski choć warto zwrócić uwagę, że jest to raczej efekt luki aniżeli całodziennych spadków.

Zródło: http://finviz.com

EURUSD

Zgodnie z moją weekendową projekcją rynek dotarł dziś i przetestował dolne ograniczenie kanału wzrostowego, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Odrzucenie tego poziomu mogłoby spowodować przynajmniej korektę wzrostową w najbliższym czasie.

EURUSD Daily

AUDUSD

Przez niemal cały dzień rynek znajdował się poniżej niezwykle istotnego poziomu 0.7500. Jeżeli opór ten nie zostanie pokonany, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów. Warto jednak zwrócić uwagę, że od blisko dwóch tygodni nie pojawiła się żadna większa korekta wzrostowa co mogłoby determinować wzrosty w najbliższym czasie.

Chciałbyś się podszkolić z metod analizy Price Action?
Zapisz się na bezpłatny webinar z dr Zbigniewem Wieczorkiem

AUDUSD Daily

NZDUSD

Na skutek pojawienia się reakcji popytowej rynek odrzucił w dniu dzisiejszym dolne ograniczenie kanału spadkowego. Jeżeli wzrosty będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania lokalnego oporu 0.6980 zbiegającego się z górnym ograniczeniem kanału. Odrzucenie tj strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków.

NZDUSD H4

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFundamentalne podsumowanie dnia: Francuskie wybory znów w centrum uwagi
Następny artykułOpcje dla początkujących. Możliwe odwrócenie trendu spadkowego na AUD/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here