Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle spokojnie. Wszystko ta za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwała jedynie nocna publikacja najnowszych danych dot. wzrostu gospodarczego w Japonii. Z raportu Cabinet Office wynika, że Produkt Krajowy Brutto (PKB) wzrósł w pierwszym kwartale aż o 0,5% m/m i 2,1% r/r, co okazało się zdecydowanie lepszym nie tylko od prognoz wskazujących na spadek o 0,1% w ujęciu miesięcznym i 0,2% w ujęciu rocznym, lecz także od ujemnie zrewidowanych odczytów za ostatni kwartał minionego roku (0,4% m/m oraz 1,6% r/r).

Kurs dolara największym przegranym poniedziałkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:15 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do wszystkich walut grupy G8. Jego największą deprecjację dostrzec można było wobec dolara australijskiego, który zyskiwał po nieoczekiwanie mocnym zwycięstwie partii konserwatywnej w przedterminowych wyborach do parlamentu. Będzie ona teraz mogła rządzić samodzielnie, co zwykle przyjmowane jest przez rynki korzystnie.

Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 16:15 | Źródło: finviz.com

AUDUSD zmierza w kierunku 0,6970

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że rynek rozpoczął tydzień od ponad 40-pipsowej luki wzrostowej i mimo początkowych spadków, ostatecznie wybronił to otwarcie. W chwili obecnej obserwujemy wzrosty i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego wsparcia w okolicy 0,6970.

Kurs pary walutowej AUDUSD w poniedziałek, 20 maja 2019 roku
AUDUSD Daily

USDCHF odrzuca istotny opór

Za potencjalnym osłabieniem dolara amerykańskiego przemawiać może także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej USDCHF, której kurs odbija dziś od dość istotnej strefy oporu. Jest to bowiem ostatnio pokonane wsparcie, zbiegające się dodatkowo z mierzeniem 38,2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków. Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale odrzucona, rynek mógłby osunąć się w rejon linii tendencji wzrostowej.

Kurs pary walutowej USDCHF w poniedziałek 20 maja 2019 r.
USDCHF Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptowalutowa zima dobiegła końca – jest na to aż 13 dowodów
Następny artykułTygodniowy przegląd setupów od Niala Fullera, 20 – 24 maja 2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here