Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegałą na rynkach walutowych niezwykle spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego. Jednym z najwarzniejszych wydarzeń dzisiejszego dnia była bowiem publikacja stycznioweych rezultatów wskaźnika PMI budowlanego z Wielkiej Brytanii. Jak wynika z publikacji IHS Markit i CIPS, po nienajlepszych danych z sektora przemysłowego, które poznaliśmy w miniony piątek, te z sektora budowlanego również uplasowały się znacząco poniżej oczekiwań.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy zakładali, że styczniowe PMI budowlane dla gospodarki brytyjskiej spowolni z 5,8 poprzednio do 52,6. Ostateczny rezultat na poziomie 50,6 okazał się więc negatywną niespodzianką.

– Na początku 2019 r. wzrost gospodarczy na rynku budowlanym w Zjednoczonym Królestwie pogorszył się, przy czym słabsze warunki sygnalizowane są we wszystkich trzech głównych kategoriach działalności (…) W styczniu firmy budowlane odnotowały najwolniejsze tempo tworzenia miejsc pracy od lipca 2016 r. Opóźnienia w podejmowaniu decyzji dotyczących nowych projektów w odpowiedzi na niepewność Brexit były wymieniane jako główne źródło niepokoju – kometował dziśiejszy raport Tim Moore, Dyrektor Associate Economics w IHS Markit.

Dolar amerykański największym wygranym poniedziałkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 17:40 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do  wszystkich walut grupy G8. Jego największą aprecjację dosztrzec można było na parach z jenem japońskim i dolarem australijskim.

Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 17:40 | Źródło: finviz.com

Sytuacja techniczna na USDJPY

Spoglądając na notowania pary walutowej USDJPY zauważymy, że w skutek dzisiejszych, niezwykle dynamicznych wzrostów kurs dotarł w okolice poziomu 110.05. Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna reakcja podażowa mogąca sygnalizować potencjalne odrzucenie tego oporu. Jeżeli zatem strefa ta zostanie pokonana, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice poziomu 111.75.

Kurs pary walutowej USDJPY
USDJPY Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAnaliza techniczna par walutowych CAD/JPY oraz NZD/CAD
Następny artykułKurs dolara łapie oddech, Wall Street na kolejnych maksimach
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here