Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niezbyt dużej ilości istotnych publikacji makroekonomicznych zaplanowanych na dziś.

Te artykuły również Cię zainteresują
W trakcie sesji azjatyckiej poznaliśmy najnowsze dane dot. wzrostu gospodarczego Japonii. Z publikacji tej wynika, że Produkt Krajowy Brutto (PKB) Kraju Kwitnącej Wiśni wzrósł w pierwszym kwartale bieżącego roku aż o 0,6% co w ujęciu rocznym przełożyło się na wzrost o 2,2%. Analitycy spodziewali się natomiast wzrostu na poziomie 0,5% k/k i 2,1% r/r.

Punktualnie o godz. 10:30 podobny raport opublikował także brytyjski Office for National Statistics (ONS). W tym przypadku dane okazały się jednak zdecydowanie gorsze niż oczekiwano. Okazuje się bowiem, że PKB Zjednoczonego Królestwa skurczył się w kwietniu aż o 0,4%, co było wynikiem znacząco gorszym od oczekiwań wskazujących na spadek zaledwie o 0,1%.

Jeden z ostatnich, zaplanowanych na dziś raportów pochodził natomiast z amerykańskiego rynku pracy. Mowa tu oczywiście o opublikowanych o godz. 16:00 wynikach przeprowadzanej i publikowanej przez amerykańskie Bureau of Labor Statistics ankiety, która pozwala ocenić sytuację na rynku pracy. Wskaźnik JOLTs mierzy liczbę otwartych wakatów czyli miejsc pracy stworzonych, a jeszcze nie obsadzonych do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego.

Prognozy przed dzisiejszą publikacją zakładały, że liczba otwartych wakatów wyniosła w kwietniu br. 7,479 miliona, a więc nieco mniej niż poprzednia publikacja (7,488 mln. Obecny odczyt na poziomie 7,449 mln okazał się więc znacząco gorszy od oczekiwanego. Negatywny wydźwięk tej publikacji wzmagała także ujemna rewizja ubiegło miesięcznego rezultatu (do 7,474 mln.). Warto przy tym jednak przypomnieć, że w dalszym ciągu jest to jednak jeden z czterech najlepszych rezultatów od początku publikacji tego raportu a więc od 2001 roku.

Kurs dolara największym wygranym poniedziałkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:40 zauważymy, że kurs dolara odrabiał dziś straty z ubiegłego tygodnia. Okazuje się bowiem, że w trakcie poniedziałkowej sesji USD umacniał się w stosunku do wszystkich walut grupy G8. Jego największą aprecjację dostrzec można było wobec dolara nowozelandzkiego (NZD).

Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 17:40 | Źródło: finviz.com

AUDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że w wyniku trwających od ponad dwóch tygodni wzrostów rynek dotarł w okolice ostatnio pokonanej strefy wsparcia (teraz oporu) i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków, gdzie wskutek dzisiejszej aprecjacji dolara amerykańskiego pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków.

Kurs pary walutowej AUDUSD
AUDUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAustralia: duży, bezludny kraj – surowcowe.info
Następny artykułKurs funta najniżej od stycznia br. Jak prezentują się kursy euro, franka i dolara w poniedziałek?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here