Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Jak to zwykle bywa, poniedziałek okazał jednym z najspokojniejszych bądź wręcz najspokojniejszym dniem w ciągu całego tygodnia handlowego. Było to oczywiście spowodowane stosunkowo niewielką bądź wręcz znikomą ilość zaplanowanych istotnych publikacji makroekonomicznych. W ciągu całej poniedziałkowej sesji, na szczególną uwagę zasługiwał bowiem zaledwie jeden raport. Mowa tu oczywiście o pending home sales a więc indeksie podpisanych umów kupna domów na rynku wtórnym w USA.

Jest to raport dostarczający informacji o liczbie zawartych lecz jeszcze nie sfinalizowanych umów sprzedaży istniejących domów i mieszkań. Z uwagi na fakt, że podpisanie umowy wyprzedza zwykle sfinalizowanie transakcji o 4-6 tygodni, umożliwia on prognozowanie poziomu sprzedaży domów na rynku wtórnym. Raport ten nie zawiera jednak danych o podpisanych umowach sprzedaży nowych domów.

W swoim raporcie National Association of Realtors (NAR) poinformował, że jego indeks podpisanych umów kupna domów wzrósł w czerwcu o 0,9% do 106,9 z 105,9 w maju. Jest to wynik nie tylko lepszy od uibegłomiesięcznego (-0,5%) ale również od i tak już optymistycznych prognoz (0,4%).

Lawrence Yun, główny ekonomista NAR, twierdzi, iż dobrą wiadomością jest to, że prawdopodobnie najgorszy kryzys podażowy, który dotknął większość kraju, minął. “Wzrost cen na rynku nieruchomości jest nadal szybki, a notowania w większości krajów nadal są na dobrej drodze, co oznacza, że nawet przy rosnących zapasach na wielu rynkach popyt nadal znacznie przewyższa to, co jest dostępne do sprzedaży” – dodał Yun.

USD największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 16:45 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do wszystkich walut grupy G8. Jego największą deprecjację obserwowaliśmy w stosunku do dolara nowozelandzkiego.

Dane z godz. 16:45 | Źródło: finviz.com

Banki centralne na pierwszym planie

Jak już o poranku informował Przemysław Jarząbek, chociaż jest środek wakacji, spotkania banków centralnych nadal się odbywają. Tylko w tym tygodniu decyzje w sprawie polityki monetarnej wydadzą amerykański FED, japoński BoJ oraz brytyjski BoE. Ponadto w piątek poznamy także jeden z najistotniejszych raportów zza oceanu. Mowa tu oczywiście o NFP czyli zmianie zatrudnienia w sektorach pozarolniczych. Cały tydzień wydaje się więc niezwykle emocjonujący.

USDCHF

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCHF zauważymy, że na skutek dzisiejszych spadków kurs osunął się poniżej linii tendencji wzrostowej. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem okazują się nawet okolice poziomu 0.9710.

Nie masz czasu na handel? Skorzystaj z INVESTO – portfolio z potencjałem miesięcznego przychodu na poziomie 3.69% i rocznego zwrotu 44.28%

USDCHF Daily

USDCAD

Za potencjalnym osłabieniem dolara amerykańskiego przemawia także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej USDCAD, gdzie na skutek dzisiejszych spadków kurs osunął się poniżej dość istotnego, technicznego poziomu wsparcia (teraz oporu). Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 1.2750.

USDCAD H4

O tym się dziś mówiło


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUSA: Ilość kupionych domów na rynku wtórnym wyższa niż oczekiwano
Następny artykułVitalik Buterin: Karty płatnicze popchną adopcję kryptowalut do przodu bardziej niż ETFy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here