Naga MarketsLogo STOPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość spokojnie. Jednym z najważniejszych wydarzeń bez wątpienia była bowiem zaplanowana na godzinę 11:00 publikacja listopadowego wyniku inflacji konsumenckiej (CPI) dla strefy euro. Jak wynika z raportu Eurostatu, roczna stopa inflacji w strefie euro uplasowała się na poziomie 1,9% co oznacza spadek z 2,2% raportowanego w październiku. W całe unii europejskiej inflacja wyniosła natomiast 2,0%, co również oznacza spadek z 2,2% raportowanego w październiku.

inflacja CPI w UE

Najniższe roczne wartości inflacji CPI odnotowano w w Danii (0,7%) i Portugalii (0,9%). Największy wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych odnotowano natomiast w Estonii, na Węgrzech i w Rumunii (3,2%). W porównaniu z październikiem 2018 r. roczna inflacja spadła w dwudziestu pięciu państwach członkowskich, pozostała stabilna w jednym i wzrosła w jednym.

Inflacja CPI w UE

Biorąc pod uwagę dane z godz. 17:00 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do wszystkich walut grupy G8. Jego największą deprecjację obserwowaliśmy natomiast w stosunku do franka szwajcarskiego i jena japońskiego.

Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 17:00 | Źródło: finviz.com

Sytuacja techniczna na GBP/USD

Spoglądając na notowania kabla zauważymy, że w skutek ubiegłotygodniowej decyzji Premier May o przełożeniu zaplanowanego na wtorek głosowania nad umową rozwodową UK z UE doszło do znacznej wyprzedaży kursu funta szterlinga. W efekcie tych spadków rynek pokonał testowane od kilku dni wsparcie i znalazł się na najniższym poziomie od kwietnia 2017 roku. W drugiej połowie ubiegłego tygodnia doszło do re-testu tej strefy i tam po raz kolejny pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.

kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

O tym się dziś mówiło:


Logo STOSTO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – Ethereum droższy od Bitcoin Cash pierwszy raz w historii
Następny artykułKurs złota odrzuca techniczne wsparcie. Pora na wzrosty?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here