Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych niezwykle spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego próżno było dziś szukać jakichkolwiek istotnych publikacji. Warto zwrócić jednak uwagę, że na tym jakże spokojnym dniu najwięcej traci dolar amerykański (USD), który osłabia się dziś w stosunku do wszystkich walut grupy G8. Po drugiej stronie tego zestawienia znajduje się natomiast euro, które jest największym wygranym poniedziałkowej sesji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 17:00 | Źródło: finviz.com

Kurs euro (EUR/USD) pokonuje istotny opór

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że w skutek dzisiejszych wzrostów rynek pokonał istotny opór w wysokości 1.1247. Mimo, że tendencja ta nie dotarła w okolice kolejnej strefy oporu, to przed chwilą pojawiła się dość silna reakcja podażowa, która mogłaby przyczynić się do powstania przynajmniej korekty spadkowej. Gdyby tak się stało, już w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego oporu. Biorąc jednak pod uwagę, że wsparcie to znajduje się w okolicy mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego, niewykluczone, że w jego rejonie znów pojawi się większa reakcja popytowa.

Kurs pary walutowej EURUSD
EURUSD H1

Kurs dolara kanadyjskiego pokonuje istotne wsparcia

Ponadprzeciętną zmienność dostrzec dziś można także na notowaniach pary walutowej USDCAD, której kurs pokonał aż dwa techniczne poziomy wsparcia. W tym przypadku nie pojawiła się jednak jeszcze żadna większa reakcja popytowa, w związku z czym, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, kurs pary USDCAD mógłby osunąć się nawet w rejon 1.3298.

Kurs pary walutowej USDCAD
USDCAD H1

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCena ropy WTI wzrosła już o ponad 51%! Jest najdroższa od 5 miesięcy
Następny artykułKomentarz giełdowy – Boeing ciągnie Wall Street w dół
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here