Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle spokojnie. Wszystko przez wzgląd na niemal pusty kalendarz makroekonomiczny, wewnątrz którego próżno było szukać dziś jakichkolwiek istotnych publikacji. Ponadto, w Stanach Zjednoczonych obchodzone jest dzisiaj święto Martina Luthera Kinga (nazywane również Jr. Day), które upamiętnia śmierć przywódcy ruchu walczącego o prawa czarnoskórych Amerykanów. Urodzony 1929 r. laureat pokojowej nagrody Nobla został zamordowany w kwietniu 1968 r. Dla Amerykanów jest to dzień wolny od pracy.

Na nieco mniejszą zmienność w trakcie dzisiejszej sesji wpłynąć mógł również fakt, iż mamy dziś trzeci poniedziałek stycznia, a więc tzw. Blue Monday czyli inaczej najbardziej depresyjny dzień w roku. Ponadto, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazał, że w poniedziałek, 20 stycznia 2020 roku ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do najwyższego poziomu od kilkunastu lat, co również nie napawało optymizmem.

Jak czytamy w komunikacie IMGW, szybki wzrost ciśnienia atmosferycznego i wzrost zawartości wagowej tlenu w powietrzu będzie dziś powodować nadmierne pobudzenie układu nerwowego. Niektóre osoby mogą odczuwać m.in. problemy z koncentracją. W drugiej części dnia, kiedy ciśnienie wzrośnie jeszcze bardziej, mogą pojawić się dodatkowo takie objawy jak: osłabienie, zdenerwowanie, pogorszenie samopoczucia i zmęczenie.

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:20 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś nieznacznie w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego symboliczną deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec dolar kanadyjskiego.

Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 16:20 | Źródło: finviz.com

Jako ciekawostkę warto także wspomnieć, że dokładnie 3 lata temu, 20 stycznia 2017 roku Donald Trump został zaprzysiężony na 45. prezydenta USA.

AUDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że wskutek niedawnych wzrostów rynek dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego, gdzie już w drugiej połowie minionego tygodnia pojawiła się silna reakcja podażowa. Od tego czasu znów obserwujemy spadki i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania rejonu 0.6850. Biorąc pod uwagę, że poziom ten stanowi linię szyi potencjalnej formacji głowy z ramionami, jego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji.

Kurs pary walutowej AUDUSD
AUDUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut #WEEKLY – 20 stycznia 2020
Następny artykułKurs funta rośnie nieprzerwanie od 5 dni! Dokąd dotrze kurs euro, franka i dolara?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here