Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Inwestorzy w nowy tydzień wchodzą w delikatnie sennych nastrojach wywołanych świętami w Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych, które wyraźnie przełożą się na mniejsze wolumeny handlowe. Dzień Niepodległości w USA to między innymi krótsza sesja w Nowym Jorku (jedynie do 13:00) w poniedziałek i brak handlu we wtorek.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pozostałe ośrodki finansowe na tradingowej mapie świata jednak normalnie funkcjonują, a początek lipca przynosi ze sobą publikację kolejnej dozy istotnych danych makroekonomicznych. Dzisiaj królowały przede wszystkim europejskie dane dotyczące branży przemysłowej. Po godzinie 10:00 informowaliśmy, że PMI dla przemysłu strefy euro znalazło się na 6-letnich maksimach:

„Zgodnie z najnowszym raportem IHS Markit odnośnie wyników PMI przemysłowego w strefie euro, finalny odczyt czerwcowy plasował się na poziomie 57,40, pokonując wyniki wstępne 57,30 oraz rezultaty majowe 57,00”

Kolejne dane o PMI publikowała Wielka Brytania – koniec drugiego kwartału przyniósł delikatnie gorsze rezultaty i finalny wynik 59,60 – cały czas jednak w ujęciu historycznym są to odczyty niezwykle pozytywne.

Świetnie prezentowało się również europejskie bezrobocie – ostatni raz tak nisko plasowało się w 2009 roku. Inwestorzy liczyli jednak chyba na silniejszą deprecjację i dane nie wpłynęły pozytywnie na notowania EUR. Od początku sesji waluta unii monetarnej traci wobec majorsów.

Na poranne emocje makroekonomiczne liczyć mogli również nasi rodzimi inwestorzy zainteresowani notowaniami złotego. Jak informował Adam Rak: najnowsze dane PMI wykazały poprawę warunków gospodarczych w polskim sektorze przemysłowym. Na ożywienie wpłynął znaczny wzrost wielkości produkcji oraz liczby nowych zamówień“.

Pomimo amerykańskiego długiego weekendu, USD nadal aktywnie jest handlowany, starając się odrabiać straty z zeszłego tygodnia. USD zyskuje wobec wszystkich głównych walut, najwyraźniej w stosunku do funta oraz japońskiego jena.

Źródło: finviz.com

Zapisz się na bezpłatny webinar: Teoria boxów – kompletna strategia inwestycyjna

AUDUSD

Popularny Aussie w ostatnim czasie mógł liczyć na dynamiczne wzrosty. Te napotykają jednak w końcu na silniejszą barierę w postaci linii trendu łączącej zeszłoroczne i tegoroczne maksima oraz horyzontalnego oporu 0.7700. Pod wspomnianą konfluencją utworzyła się świeca doji, fałszywie wybijająca barierę. Poniedziałek to niemal natychmiastowa, podażowa reakcja ceny:

AUD/USD D1

USDCAD

W bardzo ciekawym miejscu przesuwa się również Loonie. Wielomiesięczna, szeroka konsolidacja cały czas pozostaje w grze, a piątkowa sesja testowała jej dolne ograniczenie. Ciągle utrzymujemy się jednak nad południową barierą ruchu bocznego – w grę wchodzą dwa scenariusze. Pierwszy to odbicie ponownie w kierunku 1.3600, drugi to przełamanie strefy i dalsza deprecjacja dolara. Zakładając, że USD będzie w tym tygodniu jednak korygował straty, to pierwsze założenie wydaje się bardziej prawdopodobne.

USD/CAD D1

USDJPY

Ninja próbuje sugerować, że pojawia się szansa na pokonanie podażowej tendencji obserwowanej od początku bieżącego roku. Wszystko za sprawą przełamania linii trendu oraz pułapu 113.00. Jeżeli sesja poniedziałkowa zamknie się nad strefą oporu, wtedy byki otrzymają szansę ruchu w kierunku maksimów majowych (114.32).

USD/JPY D1

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here