Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałek – to jedno słowo jest w stanie określić to, co działo się dziś na większości głównych par walutowych. Jedynie dwie istotne publikacje makroekonomiczne przełożyły się na stosunkowo spokojny dzień i niewielką zmienność, która jedynie w przypadku pary walutowej AUDUSD zbliżyła się do 0,7%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: pl.investing.com
Zródło: http://finviz.com

AUDUSD

Na skutek weekendowej luki spadkowej rynek już na otwarciu tygodnia przetestował jako wsparcie pokonany w piątek lokalny opór, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Na skutek trwających przez niemal cały dzień dynamicznych wzrostów rynek pokonał również kolejny opór i wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 0.7511.

AUDUSD H1

GBPUSD

Na skutek trwających od dłuższego czasu spokojnych wzrostów rynek dotarł dziś w okolice lokalnego oporu zbiegającego się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków. Odrzucenie tego poziomu mogłoby spowodować ponowne spadki. Jeżeli jednak poziom ten zostanie pokonany, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji panującej tendencji przynajmniej w okolice majowych maksimów.

GBPUSD H4

USDCHF

Na skutek piątkowych spadków spowodowanych rozczarowującymi odczytami NFP rynek pokonał istotne wsparcie. Dziś, tuż po otwarciu rynku rynek kontynuował spadki jednak bardzo szybko pojawiła się silna reakcja popytowa w efekcie czego na wykresie H1 powstała bycza świeca pin-bar, która zapoczątkowała trwające przez niemal cały dzień spokojne wzrosty. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu poziomu 0.9670.

USDCHF H1

USDJPY

Przez niemal cały dzień obserwowaliśmy spokojna konsolidację, w efekcie czego rynek nie oddalił się zbytnio od dolnego ograniczenia obecnego boxu 110.32.

USDJPY H1

Spoglądając na wykres 4-godzinowy zauważymy, że jeżeli wsparcie to zostałoby pokonane, spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 108.25.

USDJPY H4

USDCAD

Na skutek trwających od 25 maja br. spokojnych wzrostów rynek dotarł w okolice niezwykle istotnego oporu 1.3540 zbiegającego się z linią trendu spadkowego, mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków oraz 100-okresową średnią kroczącą, gdzie w piątek pojawiła się reakcja podażowa. Na skutek trwających od tego czasu spadków pokonana a następnie przetestowana od dołu została linia tendencji wzrostowej, gdzie również pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli spadki będą kontynuowane, spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania majowych minimów.

Zapisz się na webinar “Średnie kroczące i ich zastosowanie w tradingu”

USDCAD H4

NZDUSD

Na skutek nocnych spadków rynek precyzyjnie przetestował pokonany w piątek poziom 0.7115, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu obserwowaliśmy wzrosty, na skutek których po raz kolejny rynek znalazł się w okolicy lokalnego oporu 07145. Z technicznego punktu widzenia, odrzucenie tego poziomu mogłoby spowodować ponowne spadki. Warto jednak zwrócić uwagę, że jest to jedyna spośród wspomnianych par walutowych, gdzie pojawił się sygnał na potencjalne umocnienie USD w najbliższym czasie.

Zobacz również szczegółową analizę NZDUSD w cyklu od inwestora do scalpera

NZDUSD M30

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” 05.06.2017 AUD/CAD, EUR/JPY i GBP/JPY
Następny artykułOpcje dla początkujących. Potencjalny sygnał kupna na GBP/CHF
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here