Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


AUD i NZD największymi wygranymi poniedziałkowej sesji

Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych niezwykle spokojnie. W praktyce okazuje się jednak, że pomimo niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, zmienność na niektórych rynkach była dość znaczna. Największymi wygranymi dnia bez wątpienia są dola australijski (AUD) i nowozelandzki (NZD), które do godz. 17:00 zyskiwały wobec dolara amerykańskiego (USD) po 0,66%. Największe spadki dostrzec można było natomiast na notowaniach dolara kanadyjskiego (CAD) i jena japońskiego (JPY).

Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 17:00 | Źródło: finviz.com

Bezrobocie w Polsce wzrosło do najwyższego poziomu od maja 2018 r.

Wracając jednak do opublikowanych dziś raportów, na szczególną uwagę zasługiwały jedynie dane z naszego rodzimego rynku pracy. Już przed południem Główny Urząd Statystyczny (GUS) poinformował bowiem, że w końcu stycznia br. w urzędach pracy zarejestrowanych było 1023,1 tys. bezrobotnych, tj. o 54,2 tys. (o 5,6%) więcej niż przed miesiącem, ale o 110,6 tys. (o 9,8%) mniej niż przed rokiem. Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 6,1% i była o 0,3 p.proc. wyższa niż w grudniu ub. roku, ale o 0,7 p.proc. niższa niż rok wcześniej.

Sytuacja techniczna na NZDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDUSD zauważymy, że kurs od pewnego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym tworząc formację trójkąta prostokątnego. Biorąc pod uwagę piątkową reakcję popytową sugerującą potencjalne odrzucenie dolnego ograniczenia tego układu, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownych wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydaje się rejon 0.6930

Kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD Daily

Cena ropy traci ponad 3% po kontrowersyjnej wypowiedzi Donalda Trumpa

Sporą zmienność dostrzec można było także na notowaniach ropy naftowej, której kurs osunął się o ponad 3%. Była to reakcja rynku na wypowiedź Donalda Trumpa, który przyznał, że ceny ropy są zbyt wysokie. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem re-testu ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia). Pozostaje jednak pytanie: czy poziom ten będzie w stanie zatrzymać wyprzedaż czarnego złota?

Cena ropy naftowej
WTI Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułZwrot kursu dolara do euro (EUR/USD) może być bardzo dynamiczny
Następny artykułTusk: Opóźniony Brexit „racjonalnym” rozwiązaniem
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here