Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych niezwykle spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego próżno było szukać dziś jakichś istotnych publikacji. Fakt ten sprawił, że zmienność na głównych parach walutowych była marginalna. Według danych z godz. 17:15 niewielki wzrost dostrzec można było na notowaniach euro, dolara australijskiego i nowozelandzkiego oraz funta. Po drugiej stronie tego zestawienia znalazł się natomiast jen japoński, dolar kanadyjski i frank szwajcarski.

Poniedziałkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 17:15 | Źródło: finviz.com

AUDUSD pomiędzy wsparciem a oporem

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że wskutek ostatnich spadków kurs pokonał jedno techniczne wsparcie i osunął się w okolice kolejnego, gdzie w miniony czwartek pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. W wyniku trwających od tego czasu wzrostów doszło już do re-testu ostatnio pokonanego wsparcia. Trwałe odrzucenie tego oporu mogłoby nawet otworzyć drogę do ponownych spadków.

Kurs pary walutowej AUDUSD
AUDUSD Daily

EURUSD z potencjałem 30 pips wzrostów

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej EURUSD, której notowania od piątku poruszają się spokojnie na północ. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Biorąc jednak pod uwagę, że poziom ten znajduje się w rejonie mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego, niewykluczone, że pojawi się tam większa reakcja podażowa.

Kurs pary walutowej EURUSD
EURUSD Daily

GBPUSD z potencjałem 60 pips wzrostów

Pomimo dzisiejszych spadków, w dalszym ciągu potencjał wzrostowy dostrzec można również na notowaniach pary GBPUSD, której kurs wciąż nie przetestował jeszcze od dołu ostatnio pokonanego wsparcia. Warto przy tym zwrócić uwagę, że podobnie jak w przypadku AUDUSD, EURUSD, jak również opisanego poniżej NZDUSD, strefa ta zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego, co mogłoby determinować pojawienie się tam reakcji podażowej.

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

Dolar nowozelandzki najsłabszą walutą grupy G8

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDUSD zauważymy, że w wyniku trwających już od końcówki marca br. spadków dolar nowozelandzki stał się najsłabszą walutą grupy G8. Jedną z przyczyn tak znacznej deprecjacji NZD była niedawna wypowiedz przedstawicieli RBNZ, że kolejnym krokiem będzie prawdopodobnie obniżenie stóp procentowych. Kolejnym “gwoździem do trumny” okazały się słabe dane dot. inflacji CPI.

Spoglądając stricte technicznie na notowania pary NZDUSD dostrzec można jednak, że od trzech dni rynek porusza się spokojnie na północ i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Biorąc jednak pod uwagę, że poziom ten zbiega się precyzyjnie z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego, niewykluczone, że w jego okolicy pojawi się jakaś reakcja podażowa.

Kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD Daily

Warto także zwrócić uwagę, że amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) poinformowała w zeszłym tygodniu, iż fundusze lewarowane zmieniły podejście na bardziej pro-wzrostowe w przypadku NZDUSD. W chwili obecnej rynki wyceniają jednak z 65-procentowym prawdopodobieństwem, że bank centralny obniży stopy procentowe w trakcie majowego posiedzenia

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 3 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTurecka lira nadal z kłopotami, sytuacja na rublu i S&P 500
Następny artykułPolski złoty obchodzi 95-lecie istnienia. Umacnia się w stosunku do euro, franka, funta i dolara
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here