Naga MarketsJednymi z ważniejszych odczytów dzisiejszego, spokojnego popołudnia są dane z Ameryki. Kanadyjska produkcja przemysłowa oraz amerykański raport przychodów personalnych zostały opublikowane o godzinie 14:30. Jak pakiet danych wpływa na wycenę USDCAD? 


Sytuacja konsumentów w Stanach nie ulega znaczącej zmianie. Poziom dochodów indywidualnych utrzymuje w marcu dotychczasową dynamikę wzrostu na poziomie 0,3% m/m. Rośnie natomiast poziom wydatków – z 0,2% w lutym do aż +0,4% w marcu.

Deflator PCE (Personal Consumption Expenditures) utrzymuje swoją dynamikę 0,2% (2,0%) w ujęciu miesięcznym (rocznym).

W Kanadzie nieco lepiej

Ceny produktów sprzedanych przez producentów w Kanadzie mierzone IPPI (Industrial Product Price Index) rosną w marcu o 0,8%. Wartość ta nie tylko zauważalnie przewyższa prognozy rynkowe (+0,7%) ale również i poprzedni odczyt (zaledwie +0,3% m/m).

Cena materiałów z kolei (RMPI) w tym samym okresie rośnie 2,1%, głównie za sprawą wyższych cen ropy naftowej – czytamy w raporcie Statistics Canada.

źródło: statcan.gc.ca

Reakcja rynku

Poniedziałkowy handel co do zasady nie jest najbardziej emocjonujący, a przedłużony weekend związany z jutrzejszym Świętem Pracy w dużej części Europy również ujemnie wpływa na zmienność rynku w trakcie trwania sesji europejskiej.

USDCAD, para najbardziej wrażliwa na jednoczesne publikacje z USA oraz Kanady powraca do kanału wzrostowego, który rysuje się na wykresie intraday. Reakcja na popołudniowe dane pozostaje ograniczona, a para znajduje się tuż nad poziomem 1,2850:

USDCAD dzięki TradingViewConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here