Złotówka i dwa złoteW dzień wigilii Bożego Narodzenia polska giełda oraz wiele giełd światowych jest zamknięta od samego rana, co przekłada się na mniejszą płynność i aktywność inwestorów również na rynku walutowym. Na początku świątecznego tygodnia kursy walut kształtują się następująco: za euro płacimy 4,2840, za dolara 3,7629, za funta 4,7683, a za franka 3,7852.


Kurs funta (GBP/PLN) walczy z istotnymi poziomami

Notowania funta szterlinga trzymane są w ryzach przez zakres kanału spadkowego rysowanego od połowy listopada (przerywane, niebieskie linie). W piątek cena testowała poziomy poniżej 4,74 kurs funta odbijał jednak w okolice 4,78 zł. Okrągły poziom nadal jednak silnie blokuje wyraźniejsze wzrosty (pomarańczowa linia, minima z września) i w okresie świątecznym na mniej płynnym rynku zyskiwać może złoty.

Inwestorzy cały czas czekają na ponowny re-test dołków sierpniowych pod 4,70 zł.

Kurs dolara (USD/PLN) wraca na „stare śmieci”

Chociaż koniec zeszłego tygodnia sprowadzał kurs dolara do najniższego zamknięcia od połowy października (poniżej 3,75 zł), to piątek przyniósł odbicie i cena ponownie znajduje się w zakresie konsolidacji (obszar zaznaczony czerwonym prostokątem). 3,76 zł powinien skutecznie blokować USD przed spadkami, a złoty może osłabiać się w kierunku 3,82 zł.

Kurs euro (EUR/PLN) oddaje część piątkowych zysków

Złoty w piątek osłabiał się również do euro, w poniedziałek powraca jednak pod 4,29 zł. Kurs euro niezmiennie porusza się w trzygroszowej konsolidacji i dopiero wyjście poza 4,30 lub 4,27 pozwoli na silniejsze osłabienie/umocnienie PLN w stosunku do EUR.

Kurs franka (CHF/PLN) nadal walczy z konsolidacją

Do górnego ograniczenia ruchu bocznego nadal przyklejony jest kurs franka szwajcarskiego, który kolejną sesję z rzędu odbija nieskutecznie od 3,80 zł. Inwestorzy nadal czekają również na ponowny test dołków z października i listopada pomiędzy 3,74-3,73 zł.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here