Polskie monety tworzące stosZłotówka pod koniec zeszłego tygodnia próbowała się wyraźnie umacniać, w poniedziałek po ruchach tych nie widać już jednak śladu. Kurs euro nadal konsoliduje, dolar również odbija, kurs funta zakończył korektę i jedynie kurs franka może w tym tygodniu nadal znajdować się pod presją sprzedających. Kursy walut przed rozpoczęciem nowego tygodnia zostały przeanalizowane poniżej.


Kurs euro nadal w konsolidacji, EUR/PLN z chwilowym odruchem kolanowym

W trakcie poniedziałkowej sesji kurs euro zyskuje do polskiego złotego, notowania nadal utrzymują się jednak w zakresie wąskiego ruchu bocznego. Końcówka zeszłego tygodnia sugerowała co prawda próbę jego wybicia, gdy w czwartek PLN umacniał się o dwa grosze do waluty eurozony – ruch wzrostowy został jednak dynamicznie skorygowany przed rozpoczęciem weekendu.

kurs euro 4 lutego 2019
Kurs euro powraca do zakresu kilkumiesięcznej konsolidacji. Źródło: Tradingview.com

W efekcie, sytuacja pozostaje bez zmian i cena nadal porusza się pomiędzy 4,30-4,27 zł i dopiero trwałe wybicie tego obszaru pozwoli dokładniej prognozować dalsze ruchy PLN.

USD/PLN nieudanie wybija konsolidację, kurs dolara pod 3,75 zł

W zeszłym tygodniu na kilkumiesięcznych minimach znalazł się również kurs dolara. Cena po teście 3,72 zł i 200-okresowej średniej ruchomej powraca jednak ponownie do zakresu konsolidacji rysowanej od października i w poniedziałek porusza się pod poziomem 3,75 zł.

kurs dolara 4 lutego 2019
Kurs dolara ponownie w konsolidacji, po nieudanej próbie umocnienia się złotówki. Źródło: Tradingview.com

W tym momencie cena może ponownie zmierzać w kierunku 3,80 zł, a jakiekolwiek zejścia pod 3,73 zł otwierają USD/PLN drogę do deprecjacji. Wybicie obecnej strefy wsparcia pozwoliłoby przetestować między innymi 3,64 zł.

Kurs funta kończy korektę w punkt? GBP/PLN znowu nad 4,90 zł

Po zeszłotygodniowym zejściu do 4,86 zł i przetestowaniu górnego ograniczenia zeszłorocznego oporu, notowania GBP/PLN na początku nowego tygodnia utrzymują się powyżej 4,90 zł co sugeruje, że ponownie będą chciały przemieszczać się w kierunku północnym – na niekorzyść złotówki.

kurs funta 4 lutego 2019
Kurs funta testował wsparcie, jednak nieudolnie. Źródło: Tradingview.com

Kurs funta utrzymujący się nad 4,90 oznacza presję na PLN i możliwość spadków w kolejnych tygodniach. Przetestowanie okrągłego poziomu 5 złotych nadal pozostaje więc w grze.

CHF/PLN odbija po teście dolnego ograniczenia konsolidacji, kurs funta pod średnią

Zeszłotygodniowa aprecjacja złotego pozwoliła CHF/PLN przetestować dolne ograniczenie rysowanej od października konsolidacji i zejść chwilowo pod 3,73 zł. Przed weekendem cena jednak odbijała, a w poniedziałek kurs franka powraca nad 3,76 zł. Nadal jest to jednak poziom poniżej średniej 200 EMA (pod którą cena znajdowała się ostatni raz w maju zeszłego roku) oraz poniżej dołków rysowanych od grudnia na 3,77 zł.

kurs franka 4 lutego 2019
Kurs franka powinien w najbliższej przyszłości kontynuować spadki. Źródło: Tradingview.com

W związku z obecnym układem technicznym, notowania CHF powinny być poddane utrzymującej się presji spadkowej, a złotówka ma szansę na dalsze wzrosty.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here