Polskie monety tworzące stosPolski złoty podczas poniedziałkowych notowań popada w konsolidację w stosunku do większości par. Kurs euro otwiera się notowaniami przy strefie 4,30 zł, kurs dolara 3,78 zł, natomiast kurs funta brytyjskiego 5,01 zł oraz kurs franka szwajcarskiego w okolicach 3,78 zł. W poniedziałek, 4 marca 2019 kursy walut odczuwają dalszą presję umocnienia złotego – choć początkowe ruchy zdają się bardziej konsolidacyjne, dalsze umocnienie waluty jest oczekiwane. 


Kurs euro otwiera się przy cenie 4,3047 zł. Możliwe odbicie pary EUR/PLN w okolice 4,3281 zł?

Kurs euro w stosunku do polskiego złotego na poniższym wykresie widocznie spada – jednak patrząc na parę z perspektywy wyszukiwania potencjału korekcyjnego – wówczas poniedziałkowe notowania mogą na parze przynieść niewielką korektę. Poziomem docelowym dla takiego podejścia mógłby być poziom 4,3281 widoczny jako oznaczony poniżej poziom oporowy (niebieska linia).

wykres EURPLN D1 04.03.2019, Źródło - Tradingview
EURPLN D1 04.03.2019, Źródło – Tradingview

Wówczas oznaczałoby to dla pary wykonanie klasycznej korekty wzrostowej ostatnich impulsów spadkowych. Z osiągniętego celu jednak oczekiwać się będzie dalszej obniżki cenowej.

USD/PLN z chwilowym przystankiem. Otwarcie tygodnia handlu na poziomie piątkowego zamknięcia notowań

Kurs dolara amerykańskiego w stosunku do polskiej waluty podczas poniedziałkowego otwarcia rynków praktycznie nie ruszył w odniesieniu do piątkowych notowań pary USD/PLN. Para w tym momencie ma możliwość testu dolnego ograniczenia, które kształtuje się na poziomie widocznym poprzez linię trendu poprowadzoną po dołkach pary – na poziomie cenowym 3,75 zł.

wykres USDPLN D1 04.03.2019, Źródło - Tradingview
USDPLN D1 04.03.2019, Źródło – Tradingview

To oznacza dla pary dalszą presje podażową – czyli umacnianie się kursu polskiej waluty do dolara amerykańskiego.

Kurs funta nadal wysoko. Para GBP/PLN ponownie odbija ku górze, siła polskiego złotego nie straszna

Jak widać na zamieszczonym poniżej wykresie – kurs funta szterlinga ponownie się umacnia w stosunku do polskiego złotego, a para odbija idealnie od wsparcia wynikającego z sekwencji wzrostowej (ostatnich szczytów) wspierającej układ wzrostowy. Kurs funta brytyjskiego ma szansę zwiedzić tereny poziomu 5,06 zł nim finalnie można będzie mówić o dalszej korekcie – spadkowej pary.

wykres GBPPLN D1 04.03.2019, Źródło - Tradingview
GBPPLN D1 04.03.2019, Źródło – Tradingview

Najbliższym wsparciem jest naturalnie poziom cenowy 4,99 zł.

CHF/PLN rozpoczyna od spadku poniedziałkowe notowania. Cel dla pary to 3,73? 

Jedna z nielicznych par podczas poniedziałkowych par, która rozpoczyna dzień od kolejnych spadków to para franka szwajcarskiego w stosunku do polskiego złotego. Kurs franka jest w stanie przecenić się w niedługim czasie nawet do poziomów 3,73, gdzie wypada obecnie najbliższe istotne wsparcie cenowe.

wykres CHFPLN D1 04.03.2019, Źródło - Tradingview
CHFPLN D1 04.03.2019, Źródło – Tradingview

Dopiero po dotarciu do oznaczonego na powyższym wykresie wsparcia – para CHF/PLN jest w stanie dalej kontynuować podejścia na północ.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here