stos polskich złotych, z pięciozłotówką z przoduPo spadkach z zeszłego tygodnia polski złoty po weekendzie otwiera się dosyć stabilnie. Kurs euro porusza się pod 4,33 zł, kurs dolara testuje 3,83 zł, a funt i frank nie prezentują większej zmienność. Sprawdź kursy walut w poniedziałek, 18 lutego 2019 roku.


Kurs euro rozpoczyna tydzień pod 4,33 zł, EUR/PLN bez kierunku?

Polski złoty na początku nowego tygodnia utrzymuje się tuż pod pułapem 4,33 zł, w okolicach trzymiesięcznych maksimów. Zaznaczona na granatowo strefa stanowi jednak istotny poziom oporu i dopóki cena porusza się poniżej, kurs euro powinien znajdować się pod naporem podaży, dając przynajmniej teoretyczną szansę na przetestowanie poziomu 4,30 zł (dawne ograniczenie średnioterminowej konsolidacji).

kurs euro 18 lutego 2019
Kurs euro zaczyna spokojnie nowy tydzień. Źródło: Tradingview.com

Złoty z pewnością nie może zaliczyć lutego do udanych – od początku miesiąca waluta traci do euro około 7 groszy, co jest największym spadkiem wartości od pół roku.

USD/PLN również pod maksimami, kurs dolara testuje 3,83 zł

Kurs dolara w piątek odrzucał poziom 3,84 zł, rysując świecę z długim górnym cieniem sugerującą chęć utrzymania się notowań pod istotnym oporem, który stanowi ograniczenie kilkumiesięcznej konsolidacji. Poniedziałek nie przynosi natychmiastowej reakcji sprzedażowej, USD/PLN porusza się jednak poniżej i otwiera tydzień pod 3,83 zł.

kurs dolara 18 lutego 2019
Kurs dolara w piątek odrzucał istotny poziom oporu. Źródło: Tradingview.com

W tym momencie mogą realizować się scenariusze sprzedażowe. Pierwszy poziom wsparcia to 3,80 zł, następnie 3,73 zł.

Kurs funta nie potrafi pokonać 4,95 zł, GBP/PLN delikatnie odwraca

Bardzo podobna sytuacja do tej obserwowanej na EUR/PLN i USD/PLN przedstawia również para walutowa GBP/PLN. Kurs funta po weekendowym otwarciu testuje czwarty dzień z rzędu poziomy nad 4,95 zł, nie potrafiąc ich jednak trwale wybić. W efekcie opór z października ponownie blokuje aprecjację GBP i doprowadza do testu 4,94 zł.

kurs funta 18 lutego 2019
Kurs funta odbija się ponownie od ważnego poziomu oporu. Źródło: Tradingview.com

CHF/PLN „usiadł” na 3,81 zł? Kurs franka stoi w miejscu

W przeciwieństwie do powyżej opisywanych, kurs franka zdołał pokonać istotny poziom oporu (górne ograniczenie kilkumiesięcznej konsolidacji), usiadał jednak na nim po zmianie biegunów. W efekcie cena od tygodnia testuje 3,81 zł, nie zamierza jednak wyraźniej odbijać w kierunku tegorocznych maksimów nad 3,84 zł.

kurs franka 18 lutego 2019
Kurs franka bez wyraźniejszego kierunku. Źródło: Tradingview.com

Zdaniem analityków sytuacja może utrzymywać się w kolejnych dniach, a ewentualne zejście pod 3,81 zł, mogłoby pozwolić złotówce na chwilowe umocnienie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here