Złotówka i dwa złotePo silnych spadkach w zeszłym tygodniu, złoty rozpoczyna nowy tydzień od delikatnych zysków – koryguje kurs dolara, kurs funta i kurs euro. W tym samym czasie kurs franka szwajcarskiego prezentuje nietypową aktywność i w godzinach nocnych chwilowo traci 3 grosze. Sprawdź kursy walut 11 lutego 2019 roku.


Kurs euro koryguje zeszłotygodniowe wzrosty, EUR/PLN pod 4,31 zł

Miniony tydzień przyniósł wyraźne umocnienie notowań EUR/PLN, a poniedziałek na rynkach walutowych rozpoczyna się od delikatnej korekty poniżej poziomu 4,31 zł. Kurs euro w tym momencie czeka na odreagowanie i może testować okolice 4,30 zł – dopóki cena utrzymuje się jednak nad dopiero co wybitą konsolidacją, w średnim terminie złotówka powinna nadal tracić. Docelowy poziom, w kierunku którego będzie zmierzał obecnie kurs to 4,33 zł.

InvestCuffs
kurs euro 11 lutego 2019
Kurs euro delikatnie koryguje w poniedziałek, złoty jednak w odwrocie. Źródło: Tradingview.com

Odwróceniem scenariusza byłby powrót kursu euro do zakresu ruchu bocznego, czyli ponowne zejście poniżej 4,30, co umożliwiłoby re-test 4,27 zł.

USD/PLN nad 3,80 zł, kurs dolara również marginalnie w dół

Po pięciu sesjach wzrostowych z rzędu, kurs dolara 11 lutego również delikatnie się osuwa, utrzymując jednak powyżej poziomu 3,80 (pomarańczowa linia). Jest to pierwsze zamknięcie ceny nad wspomnianym obszarem od pierwszej połowy listopada sugerujące chęć dalszych wzrostów USD/PLN – przede wszystkim w kierunku 3,84 zł. Na tej wysokości wypada górne ograniczenie wielomiesięcznej konsolidacji, która trzyma notowania w ryzach i spowodowała, że zmienność kursu dolara jest najmniejsza od lat.

kurs dolara 11 lutego 2019
Kurs dolara utrzymuje się nad 3,80 zł. Czy podejdzie do 3,84 zł? Źródło: Tradingview.com

Podobnie jak w przypadku EUR/PLN, odwróceniem scenariuszy wzrostowych będzie zejście poniżej obecnego wsparcia na 3,80, co otworzy USD/PLN drogę w kierunku ponownego testu 3,73 zł.

Kurs funta walczy z 4,92 zł, jaki kierunek obierze GBP/PLN?

W poniedziałek złotówka zyskuje również do funta, notowania GBP/PLN utrzymują się jednak nad 4,92 zł. Od początku tego roku szterling zyskiwał już ponad 20 groszy do rodzimej waluty i inwestorzy cały czas czekają na podejście w okolice 5 zł. Aby okrągły, psychologiczny poziom został jednak przetestowany, kurs funta musi najpierw trwale wybić maksima z października i listopada, które wypadają na 4,95 zł.

kurs funta 11 lutego 2019
Kurs funta może przetestować 4,86 zł zanim ponownie spróbuje podejść wyżej. Źródło: Tradingview.com

Analitycy nie wykluczają możliwości testu istotnego wsparcia 4,86 zł, zanim GBP/PLN podejmie próbę dynamiczniejszej aprecjacji.

Kurs franka nagle tracił 4 grosze. Co stało się z CHF/PLN?

Na rynku CHF doszło do nietypowej aktywności tuż po otwarciu poniedziałkowego handlu. W efekcie kurs franka osuwał się do złotego o kilka groszy, po chwili wracając jednak do wcześniejszych cen. Po chwilowym teście 3,77 zł, CHF/PLN ponownie utrzymuje się nad 3,80 zł, podobne ruchy były jednak obserwowane również na innych parach ze szwajcarską walutą.

kurs franka 11 lutego 2019
Kurs franka zachowywał się nietypowa tuż po otwarciu handlu w tym tygodniu. Źródło: Tradingview.com

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here