Naga MarketsPodczas, gdy w Polsce w najlepsze trwały jeszcze Święta Wielkanocne w Stanach Zjednoczonych odbywał się już normalny handel na rynkach giełdowych. Była to też pierwsza okazja do reakcji na bardzo słabe dane z amerykańskiego rynku pracy, opublikowane w Wielki Piątek.
Sesja zakończyła się na wszystkich indeksach w kolorze zielonym, a to znak, że słabe dane zostały przyjęte przez inwestorów bardzo ciepło.
• Dow Jones: +0,66%
• S&P500: +0,66%
• NASDAQ: +0,62%
Mimo wzrostu o ponad 0,6% w indeksie DOW JONES było 5 spółek, które straciły na wartości. Pozostałe 25 zyskiwało.
Najmocniejszą spółką spośród amerykańskich blue chips był wczoraj MICROSOFT.

MICROSOFT - wykres H4
MICROSOFT – wykres H4

W tym przypadku cena tylko minimalnie naruszyła minima z 2 lutego, a następnie wykonała dynamiczny zwrot na północ. W efekcie mieliśmy wzrost o 3,13%. Przy okazji byki w sposób jednoznaczny pokazały, że poziomy te są dla nich miejscem ważnego wsparcia.
W poniedziałek bardzo dobrze radziła też sobie ALCOA, która zdrożała o 1,67%. Jest to pokłosie wybicia poziomów maksymalnych z 25 marca. Sytuację techniczną spółki opisywałem przed czwartkową sesją.
Mocny dzień miały też walory 3M, które zdrożały o 1,65% oraz APPLE z wzrostem o 1,63%.
Do outsiderów wczorajszego dnia zaliczyć musimy np. YAHOO! Jest to kolejny walor z czwartkowej analizy. Wczorajszy spadek o 1,09% mocno pogorszył sytuację techniczną tego internetowego giganta.

YAHOO! - wykres H1
YAHOO! – wykres H1

Poniedziałek był też nienajlepszym dniem dla akcjonariuszy JOHNSON&JOHNSON, które straciły 0,48%. Słabym osiągnięciem może poszczycić się też CITIGROUP, które oddało wczoraj 0,46% swojej wartości.


Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here