Naga MarketsPoniedziałek na Wall Street był rozczarowaniem dla byków liczących na kontynuację wzrostów. Na wszystkich indeksach szczyty zostały ustanowione w okolicach godziny 17. Później to niedźwiedzie zaczęły przejmować inicjatywę i w efekcie dominującym kolorem była wczoraj czerwień.

• Dow Jones: -0,45%
• S&P500: -0,46%
• NASDAQ: -0,15%

Poniedziałkowym cofnięciem się indeksów oddalona została perspektywa testowania oporów, które przed sesją były już na wyciągnięcie ręki. Nienajlepiej wyglądają też czarne korpusy z stosunkowo długimi górnymi cieniami na wykresach dziennych.

NASDAQ - wykres D1
NASDAQ – wykres D1

Najmocniejszą spółką z obserwowanych przeze mnie był HEWLETT-PACKARD, którego akcje zdrożały o 1,84%. Mocną sesję miała też jedna z największych na świecie firm ubezpieczeniowych, czyli AIG drożejąca o 1,54%. Satysfakcję odczuwać mogą również akcjonariusze FACEBOOKA. Wartość spółki, której flagowym produktem jest portal społecznościowy wzrosła o 1,19% po kilku sesjach korekty. Powyżej piątkowych maksimów wyszła ALCOA. Wczorajszy wzrost o 1,06% daje nadzieję kupującym, że zniwelowane zostaną straty powstałe po wynikach za pierwszy kwartał 2015 roku.

GENERAL ELECTRIC - wykres H4
GENERAL ELECTRIC – wykres H4

Po ostatnim wyskoku mocno tracił GENERAL ELECTRIC oddając 3,09% swojej wartości. Niezadowoleni nie mogą też być akcjonariusze JOHNSON&JOHNSON, który został przeceniony o 1,48%. Nienajlepiej  również spisał się producent m.in. wyrobów tytoniowych, czyli ALTRIA GROUP, której wartość spadła o 1,41%. Tracił też przedstawiciel branży przemysłowej, czyli HONEYWELL, który o godzinie 22 znajdował się 1,36% poniżej piątkowego poziomu odniesienia.

Jeśli chodzi o perspektywę na najbliższe dni to pomimo słabego otwarcia tygodnia pozostaję optymistą i sądzę, że popyt doprowadzi przynajmniej do testu najbliższych oporów. Dopiero na tych poziomach przekonamy się tak naprawdę jaką siłę mają kupujący. Jeśli wzrosty jednak nie dotarłyby do wyznaczonych poziomów, byłby to czytelny sygnał do zwiększenia działań przez sprzedających.


Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here