Naga MarketsMimo bardzo dobrego początku notowań na giełdach w Stanach Zjednoczonych, mimo historycznych rekordów w pierwszej fazie sesji kupujący nie mogą być zadowoleni z przebiegu wczorajszego dnia przy Wall Street. Wszystkie główne amerykańskie indeksy dzień zakończyły poniżej poziomu odniesienia, rysując przy okazji na wykresach dziennych świece z stosunkowo długimi czarnymi korpusami.

• Dow Jones: -0,23%
• S&P500: -0,41%
• NASDAQ: -0,63%

Poniedziałek nie przyniósł niestety żadnych istotnych danych z amerykańskiej gospodarki.

S&P500 - wykres D1
S&P500 – wykres D1

Indeks obrazujący zachowanie się szerokiego rynku podczas wczorajszej sesji spadł w rejon niedawno pokonanego oporu. Na razie wygląda to zatem na precyzyjnie wykonany ruch powrotny. Oczywiście w tym miejscu byki muszą wejść do gry, aby nie utracić wypracowanej przewagi.

Bardzo mocną sesję zaliczył opisywany wczoraj jako potencjalny pomysł transakcyjny DUPONT. Spółka rosnąc systematycznie przez praktycznie całą sesję zdrożała ostatecznie o 4,6%. Dobrze poradziły sobie akcje z logiem nadgryzionego jabłka. Wartość APPLE wzrosła o 1,82%. Ostatnie słabe sesje odreagowała też ALCOA, która rosnąc o 1,74% powróciła w rejon niedawno omawianego oporu. Całkiem udany dzień mają za sobą akcjonariusze INTELA, których portfele spuchły o 1,31%.

Najsłabszą z obserwowanych przeze mnie spółek był wczoraj MCDONALD’S, który tracąc przez cały dzień oddał 2,33% swojej wartości. Poniedziałek nienajlepiej zapamiętają też akcjonariusze HOME DEPONT, który został przeceniony o 2,03%.

PFIZER - wykres D1
PFIZER – wykres D1

Sporo stracił również PFIZER, spadający o 1,93%. Po opuszczeniu górą formacji przypominającej swoim kształtem flagę, walor ma widoczny problem z dalszym ruchem w górę. Warto zwrócić uwagę, że cena znacznie zbliżyła się do aktualnej linii trendu.


Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here