Naga MarketsPierwsza sesja tego tygodnia na rynkach w Stanach Zjednoczonych przyniosła korektę mocnych piątkowych wzrostów. Wszystkie główne amerykańskie indeksy dzień zakończyły pod kreską, chociaż rozpoczęły go w okolicach poziomów odniesienia. Dolar amerykański nieznacznie umacniał się wobec euro.

Poniedziałek nie przyniósł niestety żadnych danych makro z gospodarki USA, które byłyby w stanie odmienić losy sesji.

• Dow Jones: -0,47%
• S&P500: -0,51%
• NASDAQ: -0,20%

DOW JONES - wykres D1
DOW JONES – wykres D1

Piątkowe wyjście w górę pozostawiło po sobie bardzo mocny ślad na wykresie DOW JONES. Jeśli w tym momencie kupujący nie zmarnują wypracowanej szansy to powinniśmy zobaczyć mocniejszy ruch w górę.

Jedną z mocniejszych spółek podczas wczorajszej sesji był CATERPILLAR, który zdrożał o 1,68% i wyszedł na nowe maksima ruchu zapoczątkowanego 18 marca. Dobrą sesję ma za sobą też AMERICAN EXPRESS, w przypadku którego kupujący chcieliby zamknąć lukę bessy powstałą 17 kwietnia. Walor drożał wczoraj o 0,92%. Nieźle spisały się też akcje HEWLETT-PACKARD, które rosły o 0,85%.

WALT DISNEY - wykres D1
WALT DISNEY – wykres D1

Zdecydowanie więcej było spółek taniejących, a jeden ze słabszych walorów to EXXON MOBIL, który został przeceniony o 2,51%. Słabo wyglądał też GENERAL ELECTRIC, którego wartość spadła o 1,63% , a cena ponownie wkroczyła w zakres luki cenowej z 10 kwietnia. Przecenie nie oparła się też ALTRIA GROUP. Jej akcje potaniały o 1,6%. Sporo stracił też WALT DISNEY, przeceniony o 1,42%. Warto przypomnieć tutaj, że spółka ma za sobą bardzo długi ruch na północ i większa korekta ma prawo pojawić się w każdej chwili.


Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here