Naga MarketsNie ma wątpliwości co do tego, że blockchain zrewolucjonizował nasze podejście do technologii, a w szczególności do finansów. Niektórzy zdają się jednak tego nie dostrzegać. Przykładem niech posłużą te najstarsze instytucje finansowe, które co prawda starają się adaptować do nowych warunków, lecz nigdy wcześniej nie były zmuszone do tak szybkich i znacznych innowacji.


Lloyds Bank poinformował o podjęciu współpracy z MasterCard i uruchomieniu nowej usługi, która umożliwia przetrzymywanie środków na rachunku bankowym w postaci fizycznego złota. Dołączona karta debetowa umożliwia wykorzystanie złota w codziennych wydatkach. Taka innowacja z pewnością zaskakiwałaby przed dekadą, jednak świat ruszył do przodu i dziś rolę złota powoli przejmuje Bitcoin. Jeżeli udało się z złotym metalem, to czemu ma nie udać się z popularyzacją płatności w BTC?

Poniedziałek na rynkach

Początek tygodnia lekko faworyzuje bezpieczne przystanie. Nikkei225 traci 1%, a poranek w Europie upłynął pod kolorem czerwonym:

Kwestia reformy podatkowej w Stanach wydaje się nie kłopotać europejskich inwestorów, którzy skupiają się na wewnętrznych problemach. Rozmowy w Niemczech poniosły fiasko i kanclerz Angela Merkel musi ponownie szukać rozwiązania, które pozwoli jej na stworzenie większościowego rządu. Rola Merkel została więc zredukowana do pełniącej obowiązki kanclerza, a kraj powoli zmierza w kierunku powtórnych wyborów.

Weekendowe doniesienia z Niemczech stanowią silny cios w wizerunek stabilnej Unii Europejskiej. Angela Merkel jest najdłużej rządzącym przywódcą w Europie, co potęguje szok. DAX30 otworzył się zauważalnie niżej i choć luka spadkowa została szybko domknięta, to jednak jest pierwszym sygnałem zbliżającej się zmienności na niemieckim parkiecie:

Na doniesieniach z Niemiec traci również euro. Jednak nocny spadek został dość szybko odrobiony co pokazuje siłę byków:

Złoto również zachowuje się bardzo przyzwoicie. Po silnych wzrostach w piątek obserwujemy pewne uspokojenie na wykresie:

Również brytyjski funt jest wyraźnie bardziej zmienny niż w ubiegłym tygodniu. Większa aktywność spowodowana jest pogłoskami jakoby Theresa May miała starać się wynegocjować lepsze warunki tak zwanej umowy Brexitowej. W tym momencie UE wymaga 60 mld EUR rocznie do 2019 roku, May chce obniżyć tę kwotę do zaledwie 20 mld EUR. 

Niepowstrzymany Bitcoin

Król wszystkich kryptowalut, Bitcoin kontynuuje wzrosty przełamują kolejną barierę $8000. Jednak bycze nastawienie obecne jest na całym rynku kryptowalut. CryptoFund dostępny na eToro od czerwca podwoił swoją wartość.

Sprawdź zalety funduszu eToroConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here