Naga MarketsPoniedziałek przynosi spore wzrosty kursu szwedzkiej korony i japońskiego jena. Komentarz aktualnej sytuacji Łukasza PaszkiewiczaKursy walut w poniedziałek. Pierwsza sesja tygodnia przynosi osłabienie złotówki w stosunku do wszystkich z wybranych walut, najbardziej popularnych w gronie importerów. Niezła postawa i największy wzrost kursu szwedzkiej korony (+0,74%). Powyżej 0,6% zyskuje także kurs jena. Czy mocne spadki na giełdach przyczynią się do kontynuacji umocnienia na wybranych parach walutowych?

  • Kto ma rację co do inflacji: prof. Glapiński czy wiceminister Patkowski? 
  • Evergrande: czy nadchodzi nowy globalny kryzys?
  • Decyzje banków centralnych: czy stopy procentowe ruszą z miejsca?
  • Fed: czy tapering przełoży się na tightening?
Uważasz, że przepłacasz, wymieniając waluty? Na korzystnym spreadzie, przy dużych obrotach, możesz zarobić w skali roku równowartość dobrej jakości samochodu. Wymieniaj waluty w Kantorze dla firm!

Umiarkowana zmienność na kursach walut w poniedziałek o 15:30

Poniedziałkowa sesja przebiega pod znakiem wzrostów na wybranych parach walutowych popularnych w gronie importerów. Najwyższy wzrost w ujęciu procentowym notuje szwedzka korona (+0,74%). Nieźle radzą sobie także pozostałe analizowane waluty, które zyskują kilka dziesiątych części procenta. Kurs dolara zbliżył się znacząco do lokalnego szczytu, testowanego po raz ostatni kilka tygodni temu (3,93 zł).

Symbol Ostatni kurs Zmiana Zmiana w %
SEKPLN 0.45020 0.0033 0.74%
JPYPLN 0.03578 0.00022 0.62%
USDPLN 3.92540 0.01420 0.36%
EURPLN 4.59860 0.00820 0.18%
CZKPLN 0.18063 0.00008 0.04%

Kursy wybranych walut o 15:30 w trakcie poniedziałkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Dolar testuje lokalny szczyt. Czy tym razem uda się zaatakować poziom 4 zł?

Ostatnie dni przynoszą dynamiczne umocnienie kursu dolara w odniesieniu do polskiego złotego. Kurs po korekcie i krótkotrwałym teście wsparcia w okolicach 3,8 zł, wspiął się w okolicę szczytu z połowy sierpnia i aktualnie testuje poziom 3,93 zł. Biorąc pod uwagę tempo i skalę wzrostu, wydaje się, że najbliższym przystankiem i miejscem do korekty i realizacji zysków będzie szczyt z 2021 roku, ustanowiony w końcówce marca (3,98 zł). Obecnie lokalny wsparcie to poziom 3,9 zł, który automatycznie pójdzie o 3 gorszę w górę, po potencjalnym wyłamaniu tego istotnego oporu.

Dolar testuje lokalny szczyt. Czy tym razem uda się zaatakować poziom 4 zł?
Notowania dolara do złotego od początku tego roku. Źródło: tradingview.com

Uważasz, że przepłacasz, wymieniając waluty? Na korzystnym spreadzie, przy dużych obrotach, możesz zarobić w skali roku równowartość dobrej jakości samochodu. Wymieniaj waluty w Kantorze dla firm!

Autor również poleca: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania funta | nasdaq akcje | kurs cdprojekt | analiza btc | biomed lublin gpw |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here