Naga MarketsPoniedziałek na GPW: Znów zielono WIG20. Zyskuje KGHM, JSW i PKN. Traci Lotos i mBankPoniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Utrzymujący się optymizm za granicą pomaga polskiemu parkietowi systematycznie piąć się w górę. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 0,30% tym samym przedłużając impuls wzrostowy z zeszłego tygodnia.

  • WIG20 zaczyna tydzień od nieznacznego wzrostu
  • KGHM, JSW i PKN największymi wygranymi w poniedziałek
  • Ponad 190 spółek na GPW kończy sesje na plusie

Optymizm utrzymuje się na GPW. Polski parkiet ponownie na zielono

Poniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się lekko pozytywnym akcentem. 9 spółek z WIG20 zakończyło dzień na plusie, co pozwoliło całemu indeksowi na wzrost o 0,30%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 39 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 690 mln zł. 192 spółek zakończyło dzień powyżej otwarcia (49,7%), a 142 odnotowało spadek (36,8%). Z kolei 52 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najchętniej handlowanymi spółkami były CD Proejkt, Biomedlub oraz KGHM. Najmocniej rosła dziś spółka KGHM (WIG20)(+2,99%) oraz Airway (+98,13%), a silniej spadała firma Lotos (WIG20)(-3,31%) oraz Krvitamin (-6,82%).

WIG20 ponownie blisko lokalnych maksimów

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była kontynuacją silnego impulsu wzrostowego, który miał miejsce w pod koniec zeszłego tygodnia. Tym samym główny polski indeks zbliżył się do lipcowego maksimum 1884 zamykając poniedziałkową sesję na poziomie 1862. Przebicie tego poziomu otworzy drogę do lokalnego oporu 1913 z celem na psychologiczny poziom 2000.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

JSW wzrasta w poniedziałek ponad 2,5%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka JSW, która po systematycznym spadku od początku sierpnia odnotowała solidną sesję wzrostową wynoszącą 2,72%. Tym samym kurs oddalił się od lokalnego wsparcia 16 i dał nadzieje kupującym na ponowny atak oporu 17,9. Dopiero trwałe przebicie tego poziomu przywróci trend wzrostowy z celem na okrągły poziom 20. Z drugiej strony główne wsparcie stanowi lipcowe minimum w połączeniu ze starą strefą konsolidacji w okolicach 15,2.

Kurs JSW na interwale dziennym, tradingview
Kurs JSW na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem Jastrzębska Spółka Węglowa weźmie udział w pracach Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Przedstawiciele firmy będą pracować w tzw. komitetach technicznych ds. naturalnych paliw stałych, ds. koksu i przetworzonych paliw stałych oraz ds. produktów węglopochodnych i wyrobów z węgli uszlachetnionych.

Polski Komitet Normalizacyjny (PKN) to krajowa jednostka normalizacyjna, odpowiadająca – na mocy stosownej ustawy z 2020 roku – za organizację działalności normalizacyjnej. Nie jest organem administracji rządowej. Do zadań Komitetu należy m.in. organizowanie i nadzorowanie działań związanych z opracowywaniem i rozpowszechnianiem Polskich Norm oraz innych dokumentów normalizacyjnych.

Lotos największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka Lotos, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -3,31%. Tym samym kurs kontynuuje impuls spadkowy po odbiciu od poziomu oporu 50. Zamknięcie dzisiejszej sesji na poziomie 46,68 jest najniższe od 26 marca i zwiększa szanse na test tegorocznego minimum 39. Z drugiej strony dopiero trwałe pokonanie okrągłego oporu 50 wyhamowałoby presję podaży.

Kurs Lotos na interwale dziennym, tradingview
Kurs Lotos na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie w gdańskiej rafinerii Grupy Lotos zakończył się projekt budowy systemu ciągłego monitoringu emisji zanieczyszczeń CEMS (Continuous Emission Monitoring System). System o wartości 11 mln zł pomaga w analizie pracy rafinerii przy przerobie różnych gatunków rop.

System CEMS to zespół urządzeń dla osób zajmujących się procesami technologicznymi wpływającymi na środowisko. Oprócz analizy pracy rafinerii w różnych warunkach, pozwala wykryć ewentualne zagrożenia, np. nieszczelności procesowe, które zasiarczają gaz opałowy, poinformowano.

Zobacz również inne wiadomości dot. GPW z poniedziałku:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator forum parkiet | nasdaq 100 notowania | blik co to | notowania euro | nasdq | theppro co to jest |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here