Naga Marketsbyk patrzący w wykresyPoniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, pomimo niepewności związanych z tarciami amerykańsko-chińskimi, globalne rynki akcji, w tym polski parkiet, odnotowują systematyczne wzrosty. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 0,63%

  • WIG20 rozpoczyna tydzień od nieznacznych wzrostów
  • PGE, JSW i CCC największymi wygranymi poniedziałku
  • Aż 230 spółek na GPW kończy sesje na plusie

Nieznaczny optymizm na GPW. Polski parkiet na plusie

Poniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się lekko pozytywnym akcentem. Aż 15 spółek z WIG20 zakończyło dzień na plusie, co pozwoliło całemu indeksowi na wzrost o 0,63%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 72 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 830 mln zł. 230 spółek zakończyło dzień powyżej otwarcia (58,4%), a 125 odnotowało spadek (31,7%). Z kolei 39 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najchętniej handlowanymi spółkami były CD Projekt, PZU oraz Pekao. Najmocniej rosła dziś spółka PGE (WIG20)(+9,18%) oraz CFI (+34,80%), a silniej spadała firma CD Projekt (WIG20)(-1,71%) oraz Rubicon (-12,50%).

WIG20 tworzy w poniedziałek świecę doji

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja nie była w żaden sposób przełomowa. Plusem jest nieznaczny wzrost, który był możliwy dzięki otwarciu sesji powyżej piątkowego zamknięcia, co poskutkowało utworzeniem niewielkiej luki wzrostowej. Po porannym wzroście i popołudniowym spadku, kurs ostatecznie zamknął się na niemal tym samym poziomie co otwarcie tworząc świecę doji (bez korpusu).

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Dzisiejsza sesja zawarła się w zeszłotygodniowej zmienności, co może sugerować okres konsolidacji. Dopiero wybicie powyżej środowego maksimum 1763 otworzy drogę do dalszych wzrostów. Z drugiej strony ponowny spadek poniżej 1673 będzie oznaczał powrót do szerokiej konsolidacji cenowej.

PGE wzrasta na początku tygodnia ponad 9%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka PGE. Piątkowa sesja pozwoliła kupującym zbliżyć się w rejon kwietniowego maksimum 4,87 zł za akcję. Impet wzrostowy pozostaje silny, co umożliwiło przebić ww. opór otwierając drogę do najbliższej zapory cenowej w okolicach 6,7 zł.

Kurs PGE na interwale dziennym, tradingview
Kurs PGE na interwale dziennym, tradingview

Polska Grupa Energetyczna (PGE) akumuluje gotówkę i skupia się na przejściu “suchą nogą” przez obecną trudną sytuację, poinformował prezes Wojciech Dąbrowski. Jednocześnie cały czas pracuje nad akwizycjami. Jednocześnie zarząd PGE zdecydował o rekomendowaniu akcjonariuszom niewypłacania dywidendy z zysku za rok 2019, podała spółka.

Zarząd PGE podjął decyzję o rekomendacji niewypłacania dywidendy za rok 2019 dla akcjonariuszy PGE. Decyzja, zgodnie z polityką dywidendy, została podjęta w wyniku analizy ogólnej wysokości zadłużenia spółki, spodziewanych nakładów kapitałowych i potencjalnych akwizycji, oraz z uwzględnieniem niepewności rynkowej w wyniku recesji spowodowanej epidemią koronawirusa ‎SARS-CoV-2 – czytamy w komunikacie.

CD Projekt największym „przegranym” sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka CD Projekt, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -1,71%. Jednak w przypadku polskiej „perełki” ciężko używać negatywnych stwierdzeń. Kurs po ustanowieniu historycznego szczytu na poziomie 418,5 zł konsoliduje, a najbliższym wsparciem pozostaje lokalny dołek 380 zł. Dopiero jego przebicie może wykreować większą korektę spadkową z celem na poziom 336 zł.

Kurs CDR na interwale dziennym, tradingview
Kurs CDR na interwale dziennym, tradingview

CD Projekt mógłby rozważyć dual listing w dalszej przyszłości, aby uzyskać dostęp do dodatkowego finansowania, poinformował prezes Adam Kiciński.

Spółka spodziewa się również, że sytuacja na największych rynkach dystrybucji fizycznej gier podczas wrześniowej premiery “Cyberpunk 2077” wróci do normy, po perturbacjach związanych z pandemią COVID-19. CD Projekt spodziewa się, że w związku ze skutkami pandemii, udział cyfrowej dystrybucji w sprzedaży nowej gry w pierwszych miesiącach po premierze będzie nieco wyższy niż spółka zakładała wcześniej.

Zobacz również inne informacje dot. GPW z poniedziałku:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here