Naga Marketsbyk patrzący w wykresyPoniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, po trzech tygodniach spadków polska giełda ma szanse na odbicie w nadchodzącym tygodniu. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 1,01% tym samym dając nadzieje na ponowne przebicie psychologicznej bariery 2000 punktów.

  • WIG20 kończy sesję ponad 1% wzrostem
  • JSW, CCC i KGHM największymi wygranymi w poniedziałek
  • Ponad 200 spółek na GPW kończy sesje na plusie

Powiało optymizmem na GPW. Polski parkiet cały na zielono

Poniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się lekko pozytywnym akcentem. 16 spółek z WIG20 zakończyło dzień na plusie, co pozwoliło całemu indeksowi na wzrost o 1,01%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 74 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 1,2 mld zł. 203 spółki zakończyły dzień wyżej (51,0%), a 129 odnotowało spadek (32,4%). Z kolei 66 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najchętniej handlowanymi spółkami były CD Projekt, KGHM oraz Allegro. Najmocniej rosła dziś spółka JSW (WIG20)(+9,71%) oraz Nanogroup (+38,10%), a silniej spadała firma Allegro (WIG20)(-2,04%) oraz Atlantis (-30,80%).

WIG20 ponownie coraz bliżej 2000 punktów

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja wyhamowała ostatnie trzy tygodnie ciągłych spadków. Tym samym kurs zamknął się na poziomie 1967 i niewiele brakuje do ponownego testu psychologicznego oporu 2000.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Jego przebicie otworzyłoby drogę w kierunku tegorocznego maksimum 2100 z celem na zeszłoroczny szczyt 2200. Z drugiej strony główna strefa wsparcia znajduje się w okolicach 1884 – 1913.

JSW wzrasta w poniedziałek ponad 9%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka JSW, która odnotowała potężny wzrost akcji o 9,71%. To sprawiło, że kurs ponownie zbliżył się do tegorocznego szczytu 37,40. Jego trwałe przebicie potwierdziłoby trwający od marca trend wzrostowy z celem na okrągły poziom oporu 50,0. Z kolei wsparcie nadal stanowi poziom 30,0.

Kurs JSW na interwale dziennym, tradingview
Kurs JSW na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem należące do grupy kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) Przedsiębiorstwo Gospodarki Wodnej i Rekultywacji uruchomiło w Czerwionce-Leszczynach zakład produkcji spoiw cementowo-mineralnych, wykorzystywanych w budownictwie podziemnym.

Według pełniącego obowiązki prezesa JSW Artura Dyczki, warta 3,5 mln zł inwestycja ma dla jastrzębskiej spółki strategiczny charakter. Dotychczas kopalnie spółki zaopatrywały się w spoiwa różnych producentów, zróżnicowane pod względem cen i jakości.

Allegro największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka Allegro, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -2,04%. O poranku kurs oscylował w okolicach poziomu wsparcia 70,0 po spadku z 74,0, jednak ostatecznie kupujący zdołali zamknąć sesję na poziomie 72,0. Notowania od początku tego roku pozostają w trendzie spadkowym, a informacja o wejściu spółki Amazon na polski rynek niewątpliwie utrudnia odbicie.

Kurs Allegro na interwale dziennym, tradingview
Kurs Allegro na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie Allegro planuje zatrudnić w tym roku do 950 osób, poinformował Marcin Gruszka z biura prasowego firmy. Allegro planuje także zmienić siedzibę – w II kw. 2021 r. ma zostać otwarty biurowiec w Poznaniu, w którym Allegro będzie najemcą (z 26 tys. m2 powierzchni biurowej brutto), jak podała firma doradcza Cresa, która reprezentuje najemcę.

W tym roku @Allegro_Group planuje zatrudnić nawet 950 osób. Ja tylko powiem, że warto, bo to niezwykle ciekawa firma rozwijająca się w ultra tempie, dlatego #dobrzetubyć – napisał Gruszka na swoim profilu na Twitterze.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here