Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuPoniedziałkowa sesja na Gełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, ostatni powiew optymizmu na globalnych rynkach akcyjnych przewyższył piętrzącą się niepewność dot. relacji amerykańsko-chińskich i przyszłości polskiej gospodarki. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 0,88% tym samym ponownie zbliżając się do górnego ograniczenia dwumiesięcznej konsolidacji.

  • WIG20 rozpoczyna nowy tydzień od wzrostów
  • JSW, DINO i PGNiG największymi wygranymi w poniedziałek
  • Aż 207 spółek na GPW kończy sesje na plusie

Polski parkiet cały na zielono. Powiew optymizmu na GPW

Poniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się lekko pozytywnym akcentem. Aż 17 spółek z WIG20 zakończyło dzień na plusie, co pozwoliło całemu indeksowi na wzrost o 0,88%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 41 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 419 mln zł. 207 spółek zakończyło dzień wyżej (53,5%), a 126 odnotowało spadek (32,6%). Z kolei 54 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najchętniej handlowanymi spółkami były CD Projekt, Dino Polska oraz PZDU. Najmocniej rosła dziś spółka JSW (WIG20)(+4,57%) oraz Sanwil (+33,33%), a silniej spadała firma Cyfrowy Polsat (WIG20)(-0,57%) oraz Enter (-8,97%).

Wśród blue chipów jedynie 3 spółki notują straty (Alior Bank, LPP, PZU). Z kolei najlepiej w poniedziałek poradziły sobie JSW, Dino Polska i PGNiG. Warto też wspomnieć o spółce CD Projekt, gdzie ponownie zostało ustanowione historyczne maksimum. W pewnej chwili za jedną akcję trzeba było płacić 403,10 zł.

WIG20 na plusie mimo nieobecności inwestorów z USA i UK

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja pomimo pozytywnego akcentu nie przyniosła żadnych istotnych rozstrzygnięć. Kurs w dalszym ciągu znajduje się w zakresie wąskiej konsolidacji 1545 – 1673 pkt. i dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron może wykreować większy impuls.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingviewcom

Tymczasem w USA pojawiają się doniesienia o otwieraniu kolejnych Stanów i zniesieniu ograniczeń dla obywateli. Inwestorzy pozytywnie reagują na powolne wychodzenie z koronawirusowej kwarantanny, a niespotykana dotąd skala działań banków centralnych sprawiła, że indeksy giełdowe „powstały z kolan” w bardzo krótkim czasie sugerując ożywienie na wzór tego po ostatnim kryzysie finansowym.

JSW wygranym na WIG20. Spółka wzrasta ponad 4,5%

Głównym zwycięzcą dzisiejszej sesji na WIG20 jest spółka JSW. Akcje wzrosły dziś o 4,57 procent co pozwoliło naruszyć poziom 13 zł. Jednak należy pamiętać, iż w piątek notowania otwarły się luką spadkową, która mimo dzisiejszego wzrostu nie została domknięta. Kurs pozostaje w zakresie konsolidacji 12,10 – 15,20 i dopóki nie dojdzie do wybicia górą presja sprzedających powinna się utrzymać.

Kurs JSW na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs JSW na interwale dziennym, tradingviewcom

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) nie widzi zagrożeń dla sprzedaży węgla pomimo pandemii koronawirusa, poinformował wiceprezes Artur Dyczko.

Będziemy sprzedawać węgiel zgodnie z kontraktami. Nie ma żadnych zagrożeń, żebyśmy węgiel sprzedawali – powiedział Dyczko podczas telekonferencji.

Wskazał, że mimo występujących wśród pracowników JSW zakażeń koronawirusem, grupa nie zatrzymała pracy w kopalniach. W kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej potwierdzono 1.400 przypadków zarażenia koronawirusem.

Cyfrowy Polsat największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka Cyfrowy Polsat, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -0,57% tym samym wyprzedzając dwie inne firmy będące dziś pod kreską tj. Alior Bank (-0,30%) oraz PZU (-0,20%).

Kurs CPS na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs CPS na interwale dziennym, tradingviewcom

Tymczasem Nexera zawarła umowę z Netią, która umożliwi Grupie Polsat korzystanie ze światłowodowej sieci dostępowej Nexery na zasadzie BSA (Bitstream Access). Firmy określiły warunki współpracy i korzystania z infrastruktury światłowodowej Nexery zarówno przez Netię, jak i pozostałe podmioty należące do Grupy Polsat, czyli m.in. Polkomtel, operatora sieci Plus

Jednocześnie Grupa Cyfrowego Polsatu liczy na utrzymanie poziomu EBITDA w całym 2020 r. i na wyższą sprzedaż sprzętu, usług i reklam w następnych miesiącach wraz z kolejnymi etapami odmrażania gospodarki, poinformowali przedstawiciele zarządu.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania akcji pgnig | biomed lublin giełda | akcje gpw | kurs zlotego | lotos akcje | kirs dolara |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here