Naga MarketsPoniedziałek na GPW: WIG20 wystrzelił do góry! Rosną wszystkie spółkiPoniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, ostatni powiem pesymizmu na globalnych rynkach akcyjnych i spadki w zeszłym tygodniu nie popsuły nastrojów inwestorów. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 3,84%, a co najważniejsze wszystkie spółki indeksu są dziś na zielono, co jest bardzo rzadkim widokiem w ostatnim czasie.

  • WIG20 niweluje zeszłotygodniowe spadki
  • JSW, PGE i mBank największymi wygranymi w poniedziałek
  • Ponad 230 spółek na GPW kończy sesje na plusie

Powiało optymizmem na GPW. Polski parkiet cały na zielono

Poniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się mocno pozytywnym akcentem. Wszystkie spółki z WIG20 zakończyły dzień na plusie, co pozwoliło całemu indeksowi na wzrost o 3,84%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 64 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 1,09 mld zł. 237 spółek zakończyło dzień wyżej (60,8%), a 104 odnotowało spadek (26,7%). Z kolei 49 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Najchętniej handlowanymi spółkami były Play, CD Projekt oraz PZU. Najmocniej rosła dziś spółka JSW (WIG20)(+12,29%) oraz Mabion (+18,18%), a silniej spadała firma Datawalk (-12,82%) oraz Moj (-12,74%).

WIG20 niweluje cały tydzień spadków w zaledwie jedną sesję

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była totalnym zanegowaniem silnego impulsu spadkowego, który miał miejsce przez cały zeszły tydzień. Tym samym indeks silnie odbił od starej strefy konsolidacji 1545-1673 i dotarł w rejon lokalnego oporu 1738.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Aby móc mówić o dalszych wzrostach konieczne będzie przebicie lokalnego oporu 1762, a w konsekwencji szczytu z połowy września na poziomie 1786, co otworzyłoby drogę do lipcowego maksimum 1884.

JSW wzrasta w poniedziałek ponad 12%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka JSW, która odnotowała potężny wzrost rzędu 12,29% przebijając poziom oporu 25,46 oraz piątkowe maksimum. Tym samym kurs ma ponownie otwartą drogę do tegorocznego maksimum nieco poniżej 30,0. Z drugiej strony dopiero spadek poniżej 22,14 wyhamuje presję ze strony kupujących.

Kurs JSW na interwale dziennym, tradingview
Kurs JSW na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem prace nad planem restrukturyzacji Polskiej Grupy Górniczej (PGG) muszą potoczyć się w takim tempie, by przed Barbórką otrzymała ona – podobnie jak Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) – wsparcie z tarczy antykryzysowej, zarządzanej przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR), poinformował wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.

Ten plan jest jednocześnie realny, optymistyczny i wynikający z terminu funkcjonowania tarczy. Musimy tak procedować, aby przed Barbórką te pieniądze wpłynęły i do JSW, i do PGG – powiedział Soboń dziennikarzom w kuluarach Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Datawalk największym przegranym sesji na całym GPW

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka Datawalk, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -12,82%.  Jest to polski high-tech notowany na rynku NewConnect, rozwija platformę analityczną DataWalk na bazie własnej technologii, która pozwala łączyć duże wolumeny danych w rozproszonych zbiorach.

Akcje spółki są w tym roku w silnym trendzie wzrostowym, a silne wahania kursu są tego efektem. Notowania zamknęły się w poniedziałek na poziomie 170,0, a dopiero przebicie formacji podwójnego dołka 145,0 oznaczałoby wyhamowanie trendu byka i przejście do szerszej konsolidacji. Z kolei ponowny wzrost powyżej oporu 200,0 otworzyłby drogę do tegorocznego maksimum 249,0.

Kurs Datawalk na interwale dziennym, tradingview
Kurs Datawalk na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie zarząd DataWalk podjął dziś uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki w ramach kapitału docelowego poprzez emisję do 421 tys. akcji zwykłych na serii O bez prawa poboru, w drodze subskrypcji prywatnej.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here