Naga Marketsbyk patrzący w wykresyPoniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, ostatni powiem optymizmu na globalnych rynkach akcyjnych przełożył się na pozytywny sentyment na polskiej giełdzie. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 2,48% i po raz pierwszy od lutego zamknął się powyżej 2000 punktów.

  • WIG20 przebija psychologiczną barierę 2000 pkt
  • CCC, LTS, PKN i PKO największymi wygranymi w poniedziałek
  • Ponad 200 spółek na GPW kończy sesje na plusie

Ogromny optymizm na GPW. Polski parkiet cały na zielono

Poniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się mocno pozytywnym akcentem. Wszystkie z 20 spółek z WIG20 zakończyły dzień na plusie, co pozwoliło całemu indeksowi na wzrost o 2,48%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 87 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 1,25 mld zł. 206 spółek zakończyło dzień wyżej (51,0%), a 162 odnotowało spadek (40,1%). Z kolei 36 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najchętniej handlowanymi spółkami były CD Projekt, Mercator oraz PZU. Najmocniej rosła dziś spółka CCC (WIG20)(+7,59%) oraz BOWIM (+23,93%), a silniej spadała firma Biomedlub (-18,03%) oraz Bumech (-15,80%).

WIG20 powyżej 2000 pkt po raz pierwszy od lutego

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była kontynuacją silnego impulsu wzrostowego, który miał miejsce pod koniec zeszłego tygodnia. Tym samym kurs zamknął się na poziomie 2004 przekraczając psychologiczną barierę po raz pierwszy od lutego.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Dalszy wzrost powinien zaowocować testem tegorocznego maksimum w okolicach 2200 pkt. Z drugiej strony główny poziom wsparcia znajduje się w okolicach strefy 1884 – 1913 i dopóki kurs utrzymuje się powyżej trend wzrostowy powinien być kontynuowany. Niewątpliwie scenariusz wzrostowy jest wspierany przez hossę na Wall Street oraz globalny apetyt na ryzyko.

Lotos wzrasta w poniedziałek ponad 5%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka Lotos, która odnotowała wzrost rzędu 5,61%, co pozwoliło na przebicie poziomu 42 zł za akcję. Tym samym kurs ma otwartą drogę w kierunku grudniowego maksimum 45,50 z celem na okrągły poziom 50,0. Z drugiej strony kluczowe wsparcie nadal znajduje się na poziomie 39,0 i dopiero spadek poniżej wyhamowałby impuls wzrostowy, który trwa od listopada.

Kurs Lotos na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie spółka Lotos Paliwa z grupy kapitałowej Lotos uruchamia pilotażową wersję aplikacji Pay&Go, która umożliwia płacenie za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze. Od 30 grudnia br. aplikacja będzie dostępna na 15 stacjach, a w II kwartale 2021 r. obejmie większość obiektów Lotosu.

JSW największym „przegranym” sesji na WIG20

Wszystkie spółki z WIG20 odnotowały dziś wzrost, jednak najsłabsza okazała się spółka JSW, która ostatecznie zamknęła się na niewielkim plusie 0,62%. Kurs pozostaje w konsolidacji 20-30 zł i dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron powinno zaowocować utworzeniem silniejszego impulsu.

Tymczasem Jastrzębska Spółka Węglowa oraz Jastrzębskie Zakłady Remontowe i JSW Koks (jako poręczyciele) zawarli z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) umowę pożyczki preferencyjnej w kwocie 173,6 mln zł. Wypłata pożyczki ma nastąpić do końca bieżącego roku.

Kurs JSW na interwale dziennym, tradingview

Umowa dotyczy udzielenia spółce pożyczki preferencyjnej w kwocie 173 600 000 zł w ramach programu rządowego tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla dużych firm. […] Wypłata pożyczki preferencyjnej ma nastąpić do końca bieżącego roku – napisano w komunikacie.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here