Naga Marketsbyk patrzący w wykresyPoniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, ostatni powiem optymizmu na globalnych rynkach akcyjnych i trwające odbicie od trzech tygodni znajduje przełożenie w nowym tygodniu. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 0,61% tym samym przedłużając impuls wzrostowy z zeszłego tygodnia.

  • WIG20 dociera do 1860 punktów w nowym tygodniu
  • PKN, PKO i JSW największymi wygranymi w poniedziałek
  • Ponad 200 spółek na GPW kończy sesje na plusie

GPW: trwa pozytywna pass. Polski parkiet ponownie cały na zielono

Poniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się lekko pozytywnym akcentem. 14 spółek z WIG20 zakończyły dzień na plusie, co pozwoliło całemu indeksowi na wzrost o 0,61%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 57 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 1,1 mld zł. 201 spółek zakończyło dzień wyżej (51,0%), a 149 odnotowało spadek (37,8%). Z kolei 44 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najchętniej handlowanymi spółkami były Allegro, CD Projekt oraz PKO BP. Najmocniej rosła dziś spółka PKN Orlen (WIG20)(+5,00%) oraz ESOTIQ (+25,0%), a silniej spadała firma Dino Polska (WIG20)(-4,48%) oraz OPENFIN (-11,38%).

WIG20 rozpoczyna tydzień od wzrostów

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była kontynuacją silnego impulsu wzrostowego, który miał miejsce w poniedziałek. Początek sesji prognozował kolejny udany dzień na GPW, jednak pod koniec kurs nieznacznie spadł poniżej ceny otwarcia. Jednak za sprawą luki wzrostowej udało się utrzymać nieznaczny wzrost.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Notowania dotarły dziś do poziomu 1860, co było najwyższym poziomem od 14 sierpnia. Nieco wyżej znajduje się kluczowa formacja podwójnego szczytu 1884, której trwałe przebicie otworzyłoby drogę do psychologicznego oporu 2000. Z drugiej strony główne wsparcie znajduje się w okolicach 1738-1750.

PKN Orlen wzrasta w poniedziałek 5%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka PKN Orlen, która zanotowała wzrost o 5% przebijając szczyt z zeszłego tygodnia w okolicach 52,50. Tym samym kurs ma otwartą drogę do ważnego poziomu oporu 57,72, który stanowi sierpniowy szczyt. Dopiero jego trwałe przebicie wyhamowałoby presję podaży, która dominuje od początku czerwca.

Kurs PKN Orlen na interwale dziennym, tradingview
Kurs PKN Orlen na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem PKN Orlen kupi spółkę OTP, największego przewoźnika drogowego paliw płynnych w Polsce. Wartość transakcji szacowana jest na około 89 mln zł, a do jej finalizacji potrzebna jest zgoda UOKiK. PKN Orlen umacnia pozycję na rynku przewozów drogowych oraz inwestuje w rozwój i optymalizację procesów logistycznych. Jednym z elementów strategii w tym obszarze jest zakup spółki OTP.

Dino Polska największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka Dino Polska, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -4,48% na poziomie 260.  Mimo dość silnej przeceny aktywów notowania w dalszym ciągu znajdują się niedaleko historycznego szczytu 285,8. Ważny poziom wsparcia znajduje się na poziomie 243,2 i dopiero spadek poniżej byłby równoznaczny z głębszą korektą. Jednocześnie na chwilę obecną trend wzrostowy jest niezagrożony.

Kurs Dino Polska na interwale dziennym, tradingview
Kurs Dino Polska na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie Ipopema wydała rekomendację dla spółki Dino. Analitycy podnieśli zalecenie do “kupuj” z ceną docelową na poziomie 295 zł.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here