Naga MarketsPoniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, ostatni powiew optymizmu na globalnych rynkach akcyjnych przeniósł się również na polski parkiet. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 5,02% tym samym przedłużając impuls wzrostowy z zeszłego tygodnia.

  • WIG20 rośnie szóstą sesję z rzędu
  • CCC, LPP, PGE i PKN największymi wygranymi w poniedziałek
  • Ponad 220 spółek na GPW kończy sesje na plusie

Fala optymizmu na GPW. Polski parkiet ponownie na zielono

Poniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się mocno pozytywnym akcentem. Aż 15 spółek z WIG20 zakończyło dzień na plusie, co pozwoliło całemu indeksowi na wzrost o 4,02%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 70 mln, przy całkowitym obrocie sięgającym niemal 2 mld zł. 223 spółki zakończyły dzień wyżej (57,0%), a 118 odnotowało spadek (30,2%). Z kolei 50 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują

Najchętniej handlowanymi spółkami były Allegro, CD Projekt oraz Mercator. Najmocniej rosła dziś spółka CCC (WIG20)(+19,34%) oraz Rainbow (+40%), a silniej spadała firma Dino Polska (WIG20)(-5,45%) oraz Mercator (-17,26%).

WIG20 kontynuuje pozytywną passę

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była kontynuacją silnego impulsu wzrostowego, który miał miejsce w zeszłym tygodniu. Tym samym indeks odnotowuje szóstą z rzędu sesję wzrostową, co pozwoliło na dotarcie do poziomu 1788, gdzie kurs po raz ostatni był 14 września.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Dalsza aprecjacja powinna doprowadzić do okrągłego poziomu 1800 z celem na lokalną formację podwójnego szczytu 1884. Z drugiej strony przebity z impetem opór 1738 zamienił się w lokalne wsparcie cenowe, jednak kluczowy poziom stanowi górne ograniczenie starej konsolidacji 1673.

CCC wzrasta w poniedziałek niemal 20%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka CCC, która odnotowała potężny wzrost o 19,34%. To pozwoliło na przebicie okrągłego poziomu oporu 50 i otworzyło drogę do ważnej strefy 56,75 – 58,58. Jej trwałe przebicie powinno przywrócić trend wzrostowy na akcjach spółki. Z drugiej strony poziom 50 przekształcił się we wsparcie i dopóki cena pozostaje powyżej impuls powinien być kontynuowany.

Kurs CCC na interwale dziennym, tradingview
Kurs CCC na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem CCC zawarło z Bankiem Handlowym, Bankiem Millennium, BNP Paribas Bank Polska, Bankiem Pekao, mBankiem, PKO Bankiem Polskim oraz Santander Bank Polska umowę wspólnych warunków finansowania. Umowa ta dotyczy udzielenia spółce dwuletnich kredytów odnawialnych przez kredytodawców do łącznej sumy 250 mln zł w uzgodnionych proporcjach.

Dino Polska największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka Dino Polska, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -5,45%. Pomimo, iż akcje odnotowały dziś najgorszą sesję ze wszystkich komponentów indeksu WIG20, na początku sesji kurs ustalił nowy historyczny szczyt 285,8, a więc dzisiejszy spadek należy identyfikować jako nieznaczna korekta w silnym trendzie wzrostowym. Główny poziom wsparcia znajduje się na 243,2, 232,4 oraz okrągłym 200,0.

Kurs Dino Polska na interwale dziennym, tradingview
Kurs Dino Polska na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie Dino Polska widzi miejsce do dalszej poprawy marży brutto na sprzedaży, ale skupia się przede wszystkim na poprawie marży EBITDA – poinformował Michał Krauze, członek zarządu i dyrektor finansowy Dino.

Widzimy miejsce do dalszej poprawy marży brutto, ale głównym celem jest poprawa marży EBITDA. Na tym się skupiamy – powiedział Krauze podczas telekonferencji dla inwestorów.

Marża EBITDA wyniosła w trzecim kwartale 11 proc., podczas gdy rok temu było to 9,5 proc. Po trzech kwartałach marża EBITDA wyniosła 9,8 proc. i była o 0,66 pkt proc. wyższa rdr. Marża brutto na sprzedaży wzrosła w III kw. o 1,9 p.p. rdr.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here