Naga Marketsbyk patrzący w wykresyPoniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, pomimo czerwonych świec przez pięć tygodni z rzędu główny polski indeks rozpoczął nowy tydzień niezwykle optymistycznie. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 1,95%, tym samym dając nadzieje na rychłe przebicie psychologicznego poziomu oporu 2000 pkt.

  • WIG20 coraz bliżej psychologicznej bariery 2000 pkt
  • JSW, PKO, KGH i CDR największymi wygranymi w poniedziałek
  • Ponad 240 spółek na GPW kończy sesje na plusie

Powiało optymizmem na GPW. Polski parkiet cały na zielono

Poniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się mocno pozytywnym akcentem. Aż 18 spółek z WIG20 zakończyło dzień na plusie, co pozwoliło całemu indeksowi na wzrost o 1,95%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 62 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 1,0 mld zł. 241 spółek zakończyło dzień wyżej (60,1%), a 108 odnotowało spadek (26,9%). Z kolei 52 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najchętniej handlowanymi spółkami były Allegro, KGHM i PKO BP. Najmocniej rosła dziś spółka JSW (WIG20)(+6,69%) oraz Elbudowa (+33,15%), a silniej spadała firma Allegro (WIG20)(-0,14%) oraz Impera (-10,30%).

WIG20 znosi dwa tygodnie spadków. Coraz bliżej 2000 punktów

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja skierowała kurs w kierunku górnego ograniczenia wąskiej konsolidacji cenowej 1913 – 1975. Tym samym kupujący mają szanse ponownie zaatakować psychologiczną barierę 2000 punktów.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

W przypadku jej trwałego przebicia otworzyłoby to drogę do tegorocznego maksimum 2100 z celem na zeszłoroczny szczyt 2200. Z drugiej strony główna strefa wsparcia znajduje się w okolicach 1884 – 1913 i dopiero spadek poniżej wyhamowałby presję popytu, która dominuje od początku listopada.

JSW wzrasta w poniedziałek ponad 6%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka JSW, która odnotowała potężny wzrost rzędu 6,69%, co pozwoliło zbliżyć się do tegorocznego maksimum w okolicach 42,16. Trwałe przebicie tego poziomu oporu umożliwiłoby dalszy wzrost w kierunku 50,0. Z kolei główny poziom wsparcia znajduje się niezmiennie w okolicach okrągłego poziomu 30,0.

Kurs JSW na interwale dziennym, tradingview
Kurs JSW na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) powołała Barbarę Piontek na stanowisko prezesa od 1 marca br.

– Rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 1 marca 2021 roku pani Barbary Piontek na stanowisko prezesa zarządu JSW X kadencji – czytamy w komunikacie.

W styczniu br. RN odwołała z funkcji prezesa Włodzimierza Hereźniaka i powierzyła Arturowi Dyczce pełnienie obowiązków prezesa.

Allegro największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka Allegro, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -0,14%. Notowania w dalszym ciągu borykają się z przebiciem lokalnego poziomu oporu 70,0, którego pokonanie pozwoliłoby odreagować kupującym po półtora miesięcznych spadkach. Z drugiej strony główny poziom wsparcia stanowi historyczne minimum przy poziomie 65,0.

Kurs Allegro na interwale dziennym, tradingview
Kurs Allegro na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie Allegro uruchomiło nową platformę Allegro Biznes, która pozwala firmom robić zakupy i sprzedawać w jeszcze łatwiejszy sposób,. Allegro Biznes to blisko 120 mln ofert z cennikami netto od ok. 100 tys. sprzedawców, co stanowi największą ofertę business-to-business na polskim rynku, podkreślono. Allegro Biznes wprowadza elastyczne metody płatności dla ponad 30 mln ofert – kupujący mają nawet 60 dni na zapłatę, a sprzedający od razu otrzymują pieniądze.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here