Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuPoniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, ostatni powiew optymizmu na globalnych rynkach akcyjnych nie znalazł odwzorowania na polskim parkiecie. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie spadł dziś bowiem o -1,19% tym samym negując impuls wzrostowy z zeszłego tygodnia.

  • WIG20 ponownie oddala się od 2000 punktów
  • CCC, JSW, CDR i PKN największymi przegranymi w poniedziałek
  • Prawie 200 spółek na GPW kończy sesje na minusie

Powiało pesymizmem na GPW. Polski parkiet cały na czerwono

Poniedziałkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się negatywnym akcentem. Aż 18 spółek z WIG20 zakończyło dzień na minusie, co sprawiło, że cały indeks spadł o -1,19%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 66 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 1 mld zł. 153 spółek zakończyło dzień wyżej (38,6%), a 198 odnotowało spadek (50%). Z kolei 45 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najchętniej handlowanymi spółkami były KGHM, CD Projekt oraz Allegro. Najmocniej rosła dziś spółka KGHM (WIG20)(+1,35%) oraz Ifcapital (+26,56%), a silniej spadała firma CC (WIG20)(-5,05%) oraz Elbudowa (-11,17%).

WIG20 niemal cały na czerwono w poniedziałek

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była negacją silnego impulsu wzrostowego, który miał miejsce w zeszłym tygodniu. Tym samym główny polski indeks zamknął się spadkiem o -1,19% na poziomie 1961 i ponownie oddalił się od psychologicznego poziomu oporu 2000.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Dalszy spadek indeksu powinien doprowadzić do ponownego testu głównej strefy wsparcia 1884-1913. Dopiero jej trwałe przebicie wyhamowałoby impuls wzrostowy, który trwa od początku listopada. Z drugiej strony wzrost powyżej oporu 2000 otworzyłby drogę w kierunku tegorocznego maksimum 2100.

KGHM wzrasta na początku tygodnia ponad 1%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka KGHM, która odnotowała wzrost o 1,35%. Wraz z Asecco Poland były to jedyne firmy z indeksu WIG20, które zamknęły się dziś na plusie. Dalsze umocnienie powinno doprowadzić do ponownego testu historycznego maksimum 221. Z kolei lokalny poziom wsparcia znajduje się w okolicach strefy 170-176.

Kurs KGHM na interwale dziennym, tradingview
Kurs KGHM na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem sprzedaż miedzi w grupie KGHM w styczniu 2021 r. wyniosła 46,2 tys. ton i była niższa o 1 proc. niż przed rokiem. Produkcja miedzi płatnej w grupie wyniosła 61,7 tys. ton, co oznacza wzrost o 6 proc. rdr – poinformował KGHM w komunikacie, dotyczącym wstępnych wyników produkcyjnych i sprzedażowych.

W zakresie produkcji i sprzedaży miedzi, srebra oraz metali szlachetnych budżet grupy na styczeń 2021 r. został zrealizowany zgodnie z założeniami, a w porównaniu do stycznia 2020 r. zanotowano wzrost w zakresie produkcji miedzi o 6 proc. i srebra o 39 proc., przy niższej produkcji metali szlachetnych i molibdenu.

CCC największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka CCC, która ostatecznie zamknęła się spadkiem aż o -5,05%.To sprawiło, że akcje zamknęły się poniżej okrągłego poziomu 100, co utorowało drogę w kierunku tegorocznego minimum w okolicach 77. Po drodze znajduje się lokalne wsparcie na poziomie 90. Z drugiej strony górne ograniczenie stanowi maksimum z zeszłego tygodnia 110.

Kurs CCC na interwale dziennym, tradingview
Kurs CCC na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie grupa CCC liczy w 2021/22 roku na dwucyfrowy wzrost przychodów rdr i powrót do marży brutto na sprzedaży sprzed pandemii – poinformowała spółka w prezentacji.

Jak poinformował prezes Marcin Czyczerski podczas telekonferencji dla inwestorów poprawa przychodów ma wynikać z poprawy sprzedaży na metr kwadratowy i dalszej rozbudowy kanałów online.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here