Naga Markets

Podczas ostatniej sesji ubiegłego tygodnia można było odczuć presję na amerykańskich indeksach, kiedy główne benchmarki walczyły o utrzymywanie się na pozytywnym terytorium. Tymczasem w poniedziałek główne rynki akcji i obligacji w Stanach Zjednoczonych będą praktycznie zamknięte. Amerykańscy inwestorzy odpoczywają w dniu Martina Luthera Kinga.

  • W piątek rynki amerykańskie walczyły o utrzymanie się na wyższych poziomach
  • Nie wszystkie indeksy jednak zamknęły się na zielono
  • W poniedziałek z kolei rynki w USA będą praktycznie zamknięte
  • Inwestorzy obchodzą dzień Martina Luthera Kinga
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Wolne w USA – rynek wraca w kolejnym dniu

Główne rynki akcji na Wall Street zakończyły ubiegły tydzień mieszanymi nastrojami po dniu pełnym danych gospodarczych i wyników spółek. Sesja upłynęła pod znakiem negatywnych nastrojów, do czego przyczyniły się gorsze od oczekiwań dane o sprzedaży detalicznej i nastrojach konsumentów. Na parkiecie można było zauważyć walkę o utrzymanie się na wyższych poziomach najważniejszych indeksów.Tego dnia na zakończenie widzieliśmy, że indeks Dow Jones spadł o 0,55%, co przełożyło się na 202 punkty na zamknięciu, a najsłabszą spółką okazał się PMorgan Chase, który spadł o 6,15%. Technologiczny Nasdaq 100 z kolei wzrósł o 0,75%, czyli 115 punktów a S&P 500 wyszedł finalnie lekko ponad kreskę. Kurs euro spadł o 0,32% w stosunku do dolara amerykańskiego.

wykres Kurs indeksu Dow Jones 17.01.2022
Kurs indeksu Dow Jones 17.01.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Z piątkowych danych wynikało między innymi, że zaufanie konsumentów spadło w styczniu w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Indeks nastrojów konsumenckich wyniósł 68,8, co oznacza spadek o 2,5% w ujęciu miesięcznym i o 12,9% w porównaniu do stycznia 2021 roku. Wskaźnik bieżących warunków gospodarczych wyniósł 73,2, co oznacza spadek o 1,3% w stosunku do grudnia i o 15,6% rok do roku. Wskaźnik Oczekiwań Konsumenckich wyniósł 65,9, co oznacza spadek o 3,5% w ujęciu miesięcznym oraz spadek o 10,9% w ujęciu rocznym.

Tymczasem w poniedziałek 17 stycznia rynki akcji i obligacji w USA będą zamknięte na cześć Martina Luthera Kinga, oferując inwestorom odpoczynek po niestabilnym początku roku. Rynki główne powracają już następnego dnia, aby nadgonić Europejskie indeksy podczas nieobecnego dnia.

Autor poleca również:

XTB

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułTesla uniezależnia się od Chin. Komponenty mogą być pozyskiwane z Afryki
Następny artykułNFOŚiGW dofinansuje modernizację elektrowni wodnej PGE kwotą 6 mln zł
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here