Naga MarketsDni bez handlu na GPW i na świecie - zamknięcie giełd w okresie świąt i Nowego RokuOkres rozpoczynający się od Wigilii i kończący Nowym Rokiem jest jednym z najspokojniejszych na rynkach finansowych. W świąteczno-noworocznym czasie większość głównych ośrodków handlowych będzie zamknięta, a nawet w dni z pełnym tradingiem aktywność inwestorów silnie spada w związku z przerwą przed końcem roku. W związku ze specyficznym układem kalendarza pełna aktywność na światowe rynki może powrócić dopiero 4 stycznia, po zakończeniu półtoratygodniowej przerwy.

  • W czwartek, 31 grudnia 2020 roku, w związku z Sylwestrem zamknięta będzie warszawska GPW, czy też parkiet niemiecki
  • Londyńska LSE prowadzi notowania, dzień handlowy jest jednak skrócony do 12:30 czasu lokalnego

Giełdy w większości miejsc na świecie zakończyły już rok

W czwartek normalna aktywność wygasa w większości głównych ośrodków giełdowych, za wyjątkiem giełdy nowojorskiej gdzie notowania będą normalnie prowadzone. W przypadku polskiej giełdy dniami wolnymi jest 31 grudnia i 1 stycznia są dniami bez notowań. Na londyńskiej giełdzie natomiast Sylwester jest dniem notowań częściowych, gdzie sesja kończy się o 13:30 czasu polskiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skrócony handel ma miejsce również w Australii, czy też Nowej Zelandii. Natomiast w Niemczech, Szwajcarii, we Włoszech, czy Japonii giełdy w ogóle nie ruszają 31 grudnia i do normalnej aktywności powrócą dopiero w przyszłym roku.

– Na kondycji WIG20 cieniem kładły się spadki spółek CD Projekt, PKO BP i PKN Orlen, które tracąc na wartości obniżały wartość WIG20. W finale trzy wspomniane spółki straciły od 2,1 do przeszło 3,7 procent, co przełożyło się na spadek WIG20 o 1,6 procent – komentował zakończenie roku na WIG20 analityk DM BOŚ, Adam Stańczak.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWIG20 tracił na koniec roku 1,6%.Akcje PKO BP i Santander najsilniej w dół
Następny artykułPoranny przegląd rynków: Ostatnia sesja handlowa w 2020 roku
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here