Naga MarketsMoneta Bitcoin stojąca na stoleRynek kryptowalut pozostaje w bessie już ponad rok i nie widać jej końca. Jednak istnieją dość ciekawe statystyki, które należy wziąć pod uwagę patrząc na przyszły rozwój całego rynku wirtualnych walut. Według danych z Data Light około 74% wszystkich węzłów Bitcoinowych znajduje się tylko w 10 krajach, a Stany Zjednoczone mają ich największą liczbę.


Zobacz również: Czy przyszłoroczna zmiana nagrody za wydobycie bitcoina doprowadzi do nowej bańki?

Najwięcej węzłów BTC znajduje się w USA, Niemczech i Francji

Zgodnie z danymi Data Light kraje o największej ilości węzłów Bitcoina to:

  • USA – 2625;
  • Niemcy – 2016;
  • Francja – 698.

Czy wiesz, że…?

Węzły sieci Bitcoin przechowują kopię łańcucha bloków. Jest to pewnego rodzaju księga, która przechowuje historię wszystkich transakcji dokonanych w sieci od momentu jej powstania. Węzły służą także do weryfikacji i przekazywania transakcji wewnątrz sieci.

Łącznie ww. kraje posiadają ponad 50% wszystkich węzłów BTC na całym świecie. Następnie są kraje tj. Holandia, Kanada oraz Chiny. Kraje takie jak Litwa, Ukraina i Brazylia mają ponad 85 węzłów, co plasuje je w pierwszej dwudziestce na świecie. Z kolei łączna liczba 1400 węzłów należy do krajów, które znajdują się na kolejnych miejscach.

W przypadku stosunku węzeł na mieszkańca kraju najlepiej wypadają małe państwa tj. Singapur czy Holandia, gdzie również działalność wydobywcza pozostaje aktywna pomimo trwającej bessy. Z kolei w USA na jeden węzeł przypada około 120 tysięcy mieszkańców.

Kurs Bitcoina bez rozstrzygnięcia

Notowania najpopularniejszej waluty po solidnych wzrostach od początku lutego pozostają w wąskim zakresie konsolidacji. Górne ograniczenie stanowi szczyt z zeszłego miesiąca na poziomie 4113 USD. W przypadku jego przebicia powinno dojść do testu ważnej strefy oporu 4400 USD, gdzie znajdują się szczyty z grudnia i listopada 2018 r. Z drugiej strony lokalne wsparcie stanowi poziom 3625 USD, a jego pokonanie otwarłoby drogę do 3408 USD oraz minimum z zeszłego roku 3212 USD.

Zobacz również: Alex Jones: Soros zaproponował mi $5 mln za pompowanie Bitcoina

Ponad 70% wszystkich węzłów Bitcoina znajduje się w zaledwie 10 krajachConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here