Naga MarketsShiba Inu: 78% portfeli notuje obecnie zysk. Czy to wskaźnik korekty?Cena Shiba Inu spada we wtorek o blisko 4%, choć i tak jest ona wyżej niż na otwarciu tego tygodnia. Jak wynika z danych on-chain, obecnie na rynku jest więcej zleceń kupna niż sprzedaży, co może być sygnałem wciąż obecnej nadwyżki popytu. Co więcej, 78% posiadaczy SHIB może obecnie pochwalić się niezrealizowanym zyskiem z inwestycji w token. W przypadku konkurencyjnego dogecoina (DOGE), wartość ta wynosi 70%.

Shiba Inu podrożał od początku tygodnia

Shiba Inu od początku października podrożał już o niemal 250% i choć tanieje w poniedziałek o 4% do 0,000027446 dol., to wciąż jest 1,6% droższy niż na początku tygodnia.To zasługa poniedziałkowej zwyżki, która po części została nakręcona tweetem Elona Muska. Choć zawiera on stworzoną ze znaków tekstowych grafikę króliczka trzymającego rakietę, to nawet tak mizerna informacja wystarczyła do tego, by rzesza spekulantów zinterpretowała postać jako pieska rasy Shiba Inu w rezultacie posyłając notowania SHIB w górę o 10%.

Choć obecnie notowania SHIB/USD opadają, to jak wynika z danych on-chain, liczba zleceń kupna jest większa od liczby zleceń sprzedaży, co może sugerować wciąż podtrzymany popyt na token.

Innym wskaźnikiem pozytywnego sentymentu wokół SHIB jest dostrzeżone przesuwanie środków przez adresy posiadające duży ilości SHIB. Często zdarzało się, że takie zachowanie poprzedzało rajdy SHIB/USD.

Shiba Inu: 78% portfeli notuje obecnie zysk. Czy to wskaźnik korekty?
Kurs SHIB/USDT. Źródło: tradingview.com
fpmarkets

78% posiadaczy Shiba Inu realizuje zysk. W przypadku Dogecoina jest to 70%

Zdecydowana większość inwestorów, która ulokowała pieniądze w Shiba Inu może cieszyć się zyskiem, bo liczba ta wynosi obecnie aż 78%. Co prawda, to zdecydowanie mniej niż w szczytowym momencie rajdu Dogecoina, gdy było to nawet 90%, ale to i i tak lepiej niż teraz, gdy zyskiem może pochwalić się “zaledwie” 70% posiadaczy DOGE.

78% inwestorów z zyskiem to sporo, ale nie oznacza to, że korekta jest już tuż za rogiem. W przypadku kryptowalut rynek uznaje się za “wykupiony”, gdy wskaźnik ten wynosi ponad 90% (co sprawdziło się w przypadku DOGE). Wtedy, zwykle pojawia się istotny impuls sprzedażowy rozpoczynające falę spadków, czego rezultatem jest przeważnie solidna korekta. Tak przecież było w maju w przypadku DOGE.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here